| VanillaBl a întrebat:

Am avut pierce in buric, dar am incetat sa il port o perioada de aprox.1 an. Acum nu mai pot pune alt pierce, deoarece s-a micsorat locul. cerceii normali intra, dar nu si tija unui cercel de buric, care este ceva mai groasa. Ce pot face? trebuie sa dau iar gaura?

2 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Si eu am avut pierce in buric aproape un an. Zilele astea am pierdut biluta de sus,asa ca l-am dat jos. A doua zi am gasit-o dar din pacate mi s-a astupat gaura. Numai intra piercingul,si sus s-a format o pielita subtire. Si nu-mi vine sa cred ca asta s-a intamplat doar intr-o zi. Cel mai bine ar fi sa mergi la salon, ca altfel te doare, eu am incercat sa imi largesc gaura, dar degeaba. La sfarsitul lunii ma duc si eu la salon, o sa imi fac altul, nu am ce face sad

| TaNNNkEr a răspuns:

Pur si simplu a inceput sa se astupe gaura. Poti sa incerci s tio maresti tu incercand sa itit bagi un pierce dar ar fi dureros. mai bine te duci si ii spui sa iti largeasca gaura acolo unde ai facut prima data