| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un cos pe nas, care s-a vindecat in aproximativ o luna. De atunci au trecut doua luni, dar zona a ramas rosie. Nu vreau sa folosesc fond de ten dar mi se pare ca acea pata iese in evidenta. As putea scapa de semn pe cale cat mai naturala?

2 răspunsuri:
| Vyio a răspuns:

Uneori genul asta de semne se vindeca singure, dar mai greu. Daca nu vrei sa folosesti fond de ten, sau macar un corector, incearca scrubul un pic mai des in zona nasului sau intreaba la farmacie de o crema care sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca o crema sau masca impotriva petelor si punctelor negre. Curata tenul bine dupa baie pentru ca ti se deschid porii si apoi clateste cu apa rece pentru a-i inchide.