| Lory2313 a întrebat:

Am dat comanda pe okazii.ro de un kit cu lampa uv si genuri de unghii uv. Nu au venit deloc. Bine ca nu am plătit. Comanda am dat-o prin posta si au trecut deja 3 zile si nu a venit. Oare de ce?

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Prin posta ajunge cel mai adesea dupa 4 zile, poate dura chiar si peste 10 zile.
Nu e nimic de speriat.
Cat timp comanzi prin posta Romana asteapta-te sa ajunga peste 4 zile, rar ajunge mai devreme.
Si nu uita, cel mai bine mergi tu la posta sa verifici daca a venit coletul, spre deosebire de curier cei de la posta Romana nu livreaza coletul la usa, pana acum ceva timp timete-au un aviz prin care te anuntau ca ai un colet, dar in ultimul timp nici pe acela nu-l mai primesti.
Deci cel mai bine du-te tu la posta si intreaba daca nu este vreun colet pe numele tau, incearca tot asa pana ajunge.