| Gabriela_Neacsu_Andreea_1995 a întrebat:

Am facut scoala profesionala pentru coafor si acum as vrea sa chem clientele la mine acasa,insa nu stiu cam ce preturi sa pun pentru tuns, coafat si vopsit.Banuiesc ca vor fi mai mici decat la salon.Imi poate spune cineva cateva preturi orientative?

Răspuns Câştigător
| fluture156 a răspuns:

Zic că ar trebui, la început, să ai preţuri nu foarte mari, 10-15 lei un tuns, 20-40 lei pentru un coafat (La mirese e altă problemă.) Şi poate tot atât şi pentru vopsit. Oricum te mai poţi interesa şi pe la alte coafeze. Sper că te-am ajutat cât de cât. happy

3 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Şi dup-aia întreabă-te de ce merge economia rău în ţara asta. Îţi spun eu că dacă oamenii s-ar mai opri din furat, totul ar fi mult mai roz.

| Dayuuum a răspuns:

Ca o afacere sa mearga trebuie sa incepi cu preturi maricele, 20 maxim 25 lei tunsul ( un pret maricel dar nu este exagerat). Daca ti se pare ca nu prea ai cliente, scade pretul la 15 lei sau te orientezi tu. Depinde si ce vrei sa le faci la par. Bafta multa :3

| Lorenutza124 a răspuns:

La inceput, trebuie sa ai preturi mai mici. si apoi usor usor mai scumpeste