| Chirodeadavid0199293 a întrebat:

Dacă ai parinți pocăiți poți purta lanțuri și brățări?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, acolo te imbraci modest, fara bijuterii, fara cap descoperit, fara tocuri, fara fuste scurte, fara pantaloni mulati.
Banuiesc ca esti fata, odata ce intrebi de bijuterii, nu?

| Justme111 a răspuns (pentru Violleta2022):

"Acolo te îmbraci" unde la pocăiți? Biblia ne îndeamnă pe toți la pocăință indiferent de confesiune. Asta înseamnă că doar penticostalii numiți de alții "pocăiți" sunt cei care ar trebui să fie pocăiți? Nu. Cu toți ar trebui. Și cele enumerate de tine mai sus ar trebui respectate de toți pocăiții, însă cu mici excepții. De unde pana unde unele idei scrise de tine? Daca port tocuri sau nu am capul acoperit inseamna ca s-a dus pocăința? Răspunsul asta e in necunostinta de cauza, doar păreri...

| johnnny123 a răspuns:

Vrei să-i sunăm noi pe părinții tăi și să-i întrebăm dacă-ți dau voie?

| johnnny123 a răspuns (pentru Chirodeadavid0199293):

Așa te-au învățat părinții tăi pocăiți să vorbești?

| ReddY25 a răspuns:

Nu,clar

| eliancodrut a răspuns:

Daca parintii te lasa, da. Depinde si de varsta.

| Mindfulness a răspuns:

Daca îți permite

| Scotianca a răspuns:

Da. Nu e nimic grav in purtarea unor acesorii. laughing

| Justme111 a răspuns:

Părinții sunt pocaiti, deci sigur nu vor accepta ca tu să porți, majoritatea dintre ei. Contează foarte mult relația cu Dumnezeu. Daca ai o relatie buna cu Dumnezeu si porti bijuterii crezi ca e gresit? Gresit e sa porti bijuterii si sa crezi ca de fapt asta e pacat cand de fapt tu esti departe de Dumnezeu si de o relatie autentică cu El. Imi poti lasa un mesaj sa vorbim pe subiectul asta daca vrei.

| vatadezahar24 a răspuns:

Vorbește cu ei

| elennaionela14 a răspuns:

Depimde daca esti si tu botezat in acea religie
Respecti regulile dupa botez