| geanina38 a întrebat:

Am fata ovala, parul ondulat si foarte des. Daca il tund pana la umeri are tendinta sa se infoaie si mai tare si sa se increteasca si mai tare. Problema cea mai mare e ca trebuie neaparat sa ma tund ca nu il mai suport. Vreau o schimbare, insa nu stiu cum mi-ar sta mai bine. Pana acum ii luam din dimensiune si il filam pentru ca efectiv e foarte des. Ce tunsoare mi s-ar potrivi, cum imi dau seama? Mama imi spune sa ma tund scurt, scurt, baieteste, dar nu cred ca ma prinde, mai ales ca nu sunt nici chiar trasa la fata, dar am niste mici falcute. Nu sunt grasa, am 48 de kg la 157cm. Deci ma ajutati fetelor? Simt ca e nevoie de o schimbare.

3 răspunsuri:
| Reghqen a răspuns:

Fetele cu părul ondulat sunt cele mai drăguțe love struck
Asta este părerea mea, totuși dacă vrei o schimbare te duci la un frizer și ii spui ca vrei să faci o schimbare la păr deoarece te-ai cam săturat de el, odată ce i-ai spus asta, dacă frizerul e capabil și te înțelege rămâi dacă nu schimbi frizerul.
Dacă e capabil o să analizeze fizionomia feței tale, structura capului și forma sa, iar apoi o să îți facă el părul cum doar el știe!

| Justme79 a răspuns:

Buna incearca sa ceri sfatul unei persoane de la vreun salon din apropiere si in functie de ceea ce ti se va spune te poti decide si in plus te poti uita si pe un catalog inainte si vezi daca ti-ar sta bine cum ai vrea tu sa te tunzi ...mai mult de atat nu stiu ce sa iti spun happy

| Pisicatttrgbg a răspuns:

Am exact același par! Ondulat, uneori cu tendințe spre creț...
Eu NICIODATĂ nu m-as tunde egal pentru ca sta umflat ca o matura. Mereu m-am tuns în V sau în trepte. Evident, tot șea creț dar arata foarte frumos, bucle pline de volum, nu încâlcite amestecate. Iar dimensiunea. Eu am partea scurta pana la piept și partea lunga pana la jumătatea spatelui. Vreau sa îți spun că cu cât e mai lung parul, cu atat mai descurcat și frumos