| sarah15 a întrebat:

Am fost vopsita blonda si parul meu natural saten a crescut cam 10 cm. Vreau acum ca restul parului vopsit blond sa-l vopsesc saten(Adica culoarea mea naturala). Credeti ca se va prinde culoarea de saten pe blond? Nu vreau sa ma mai fac blonda si nu stiu cum sa mi-l vopsesc ca sa nu mai fie vizibila radacina si pe viitor sa-mi las culaorea naturala.

3 răspunsuri:
| roby23 a răspuns:

Se va prinde, dar nu perfect din prima. Ar trebui cam de 2 ori sa te vopsesti

| evellinalalala a răspuns:

Pai, daca culoarea e blond unde vrei sa-l vopsesti, evident ca iti va iesi foarte frumos culoarea!;-)

| Roxima a răspuns:

Daca faci totul cum trebuie se prinde. Am facut si eu asta. Am fost blonda, mi-au crescut radacinile si mi-am facut ombre (poti incerca si asta) o perioada. Cand m-am plictisit m-am vopsit din nou si mi-a rezultatul a fost foarte asemanator cu nuanta mea naturala. Asta a fost cam acum 2 ani si in perioada asta mi-am tuns capetele despicate pana am scapat de tot parul vopsit. Acum tot parul e nuanta mea naturala. Oricum acum depinde si daca vrei sa te vopsesti la un coafor sau singura. La coafor ar fi mai recomandat deoarece cei specializati se pricep mai bine, pot combina chiar si doua nuante de vopsea pentru a gasi culoare potrivita si pentru a se prinde frumos din prima. Daca vrei sa faci asta singura, cand cumperi cutia de vopsea trebuie sa te uiti cu atentie la imaginile cu diferenta de dinainte si dupa vopsire. Poti opta si pentru o nuanta putin, putin mai inchisa decat culoarea ta naturala. Oricum sper ca te-am ajutat si spor acolo.