| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit un nou blog cu truse de machiaj de la Fraulein si Mac. Ce parere aveti?

http://trusemachiaj.blogspot.com/

2 răspunsuri:
| sdm a răspuns:

Salut! eu am acasa trusa fraulein 38 si setul de 24 de pensule fraulein le-am cumparat cu 150 de lei de la produse profesionale. ro sau ceva de genu daca scrii pe google o sa gasesti dar dupa cate am vazut de pe linkul postat de tine e aceeasi "reprezentanta". Parerea mea este sa nu te lasi atrasa de preturile avantajoase ale truselor. Pensulele sunt foarte bune si le recomand cu caldura. am avut ocazia sa incerc si pensule mac care ori si cat sunt mac si nu mi s-au parut la fel cum sunt acestea de la fraulein. de asemenea, am incercat pensule elf care mi s-au parut foarte bune dar nu le gasesti in set de 20 de exemplu, le cumperi separat de la elf de pe site. voi posta mai joc linkuri catre ceea ce am mentionat. Trusa pe de alta parte ma dezamageste pe zi ce trece si astept cu nerabdare sa fac rost de "suport financiar" si sa o schimb. culorile mi se par super praf la propriu. sunt putin uscate si nu se imbina deloc pe ochi. mi-am cumparat si un primer sa le ajut putin si nu dau foarte bune rezultate. Paleta de 120 de culori o gasesti sub mai multe nume dar parerea mea este sa cauti Manly Palette. Daca te uiti la ea o sa zici ca nu este nici macar o singura diferenta, poate doar la unele palete culorile sunt dispuse diferit dar in rest e acelasi lucru. ei bine, NU e acelasi lucru. Paleta Manly are mai mult ulei in textura lor si se lipesc mai bine de ochi.
Dar sfatul meu cel mai bun este sa renunti la imaginea perfecta a acestor de culori si sa iti iei toate paletele din gama Sleek. o paleta costa in jur de de lei si contine 12 culori + o pensula. Sunt in jur de 6-7 editii sau ceva de genul. Culorile sunt foarte frumoase si foarte intense, pigmentate. Si mai ales poti sa le achizitionezi si pe rand daca nu dispui de bani acum.

de unde mi-am cumparat eu : http://www.produse-profesionale.com/
unde am gasit paleta si ti-o recomand in cazul in care chiar vrei sa o cumperi pe aceasta: http://paletutze.blogspot.com/ (gasesti varianta cu culori mate si sidefate la 75 de lei si culori NUMAI mate 80 de lei. stiu ca nu observi nicio diferenta dar m-am uitat putin la culori si cred ca sunt o varianta apropiata de manly decat de fraulein, adica daca mi-as mai cumpara a doua oara cred ca mi-as cumpara de pe acel blog)
pentru pensulele elf: http://www.eyeslipsface.com.ro/products_ro_2_11_0_0_0-Pensule.php gama studio makeup ti-as recomanda-o eu
produse sleek: http://www.makeup-shop.ro/? aid=MTky&s=MA==&c=NTU1

ma simt ca si cum am facut reclama :)) oricum, sper ca ti-am fost de folos. in cazul in care iti cumperi una din toate astea zi-mi si mie te rog ce parere ai :). te pup

| Ramboi_Georgeta_1978 a răspuns:

Cele mai naspa produse care le-am facut online.Sunt facaturi, iubita! Ai grija de unde cumperi.Bani aruncati degeaba.Parul pensuleleor nu e lipit cum trebuie iar textura lui e de proasta calitate.Trusele cu muuulte culori, nu se "lipesc" de ochi, este un praf colorat.Am luat pe aceeasi comanda si un rimel"dior" cu un creion "mac"cadou.Asta este.Tu decizi ce comanzi si de unde.