| FeelLove a întrebat:

Am mainile cam aspre. Ce tratamente naturale sau creme imi recomandati pentru a avea mainile mai catifelate si cu un aspect mai placut?

Răspuns Câştigător
| IasmyAndra a răspuns:

Buna! si eu am aceeasi problema si flolosesc crema cu glicerina de la avon! este foarte bunasi nu este nici scumpa e 5 lei! sper ca ti-am fost de folos:X:X

8 răspunsuri:
| Deiiu26 a răspuns:

O data pe saptamana stai cu mainile intr-un bol cu ulei de masline timp de 5-10 min.

| CoquineNoire a răspuns:

Foloseste creme pe baza de glicerina, hidratante.
sunt o gramada la oriflame, foarte bune.
sau intreaba la farmacie.

| IasmyAndra a răspuns:

Buna! ma bucur ca ti-am fost de folos! si multumesc pentru fundita! 1 te pup! ti s-au facut mainile catifelate?:X:X

| FeelLove explică (pentru IasmyAndra):

Daalove struck.Chiar ma intrebau colegele cum de am mainile asa de fine. Am incercat si balsamul de buze de la Avon ce contine unt de shea si vitamina E la fel ca si crema. Sa stii ca balsamul te face sa simti ca ai cele mai minunate si catifelate buze. nu ai pentru ce, ai meritat fundita!:*:*

| IasmyAndra a răspuns:

Multumesc mult! 1 si eu am avut aceeasi problema si am vazut un cataalog avon si am cautat o crema cu glicerina hidatanta pentru piele si am gasit astea ieftine de 5 lei cu glicerina si am luam mi-am dat si in 3 ile le aveam catifelate de zici ca m-am dat ccu miere!

Răspuns utilizator avertizat
| Frunziix3 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te dai cu o crema timp de 2/3 saptamani.