| anonim_4396 a întrebat:

Am multe puncte negre pe bărbie, nas si frunte.Cum pot scăpa de ele fără să merg la cosmetică? Știți remedii naturale care au funcționat și la voi? Menționez că am un ten mixt.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa rezolvi o problema trebuie sa o intelegi. Produsele naturale nu ajuta si nici sa cumperi produse ineficiente nu are rost.
Eu folosesc lotiunea exfolianta bha 2%, stiu ca pare scumpa dar te tine un an de zile cu aplicare zilnica.

E buna pentru cosuri, le trateaza si este anti-imflamatoare, ajuta la petele lasate de cosuri, puncte negre si acele puncte de grasime. Pe mine m-a scapat si de ridurile de expresie de pe frunte.

http://www.paulaschoice.ro/skin-perfecting-2-bha-lotion-exfoliant.html

Cand ai timp citeste pe pasagera.ro orice te intereseaza legat de pielea ta, uite si un articol despre puncte negre :
http://pasagera.ro/......atati.html

2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Da. Poti folosi sapunul cu camfor de la Manna. E foarte bun si de rezultate uimitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intai de toate trebuie sa incerci sa folosesti cat mai des sapunuri si /sau solutii care ajuta la curatarea tenului. Eu folosesc solutii cu acid salicilic de la Avon. Insa tu esti in cautarea unor remedii naturiste. Eu am incercat masca cu tarate, insa aveam cosuri. Si chiar a functionat pentru ca mi-a uscat cosurile. Dar nu m-a ajutat sa scap de punctele negre. Incearca totusi sa incerci sa ti le scoti cu o penseta dezinfectata in spirt. Asa nu le dai sansa sa se transforme in cosuri. Iar dupa ce le scoti, sa te speli neaparat pe fata.