| andreutzalala a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! PLZ! Peste fix 4 zile am un eveniment important mie, si as vrea sa arat perfect. Va rog ajutati-ma! Incepand de la pedichiura, epilatul picioarelor,piele fina, manichiura, brate perfecte, par luminos, acnee, intapaturi de tantar, semne de la cazaturi toate acestea vreau sa dispara/arate perfect! Va rog mult de tot ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Elenana a răspuns:

Deci iti tai pielitele de la unghii, le faci, te epilezi cu epilatorul dupa aplici o crema hidratanta, cu cateva ore inainte de eveniment poti sa te dai cu niste spray de corp stalucitor, pentru brate daca nu esti multumita de bratele tale cumpara-ti o rochie care sa le acopere in partea de sus, aplica o masca de par iar daca nu ai una poti sa tii-o faci singura amestecand samponul tau cu alooe vera, pentru intepaturile de tantar si semnele de la cazaturi poti sa tii le dai cu putin fond de ten chiar daca nu e indicat, iar acneea aici e mai complicat daca ai cosuri coapte si unflate cumpara-ti Isotrexin si te dai cu el seara iar a doua zii cosurile sunt considerabil mai mici si aplici o crema hidratanta si dupa te dai cu fond de ten corector si pudra

6 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Unele din ele se pot face intr-o singura zi. restul...trebuia din timp sa te programezi pentru operatii

| Kaℓi a răspuns:

Pai!
Te speli, te epilezi, iti faci manichiura, pedichiura. Iti pui o masca de par, te speli iar, te dai cu o crema hidratanta. Maschezi ce se poate cu corector, fond de ten, te coafezi. Adica lucruri normale!
"toate acestea vreau sa dispara/arate perfect!" asta suna ca si cum ai avea nevoie de o minune! La un salon, in jumatate de zi, poate ca ar semana cu o minune, dar daca nu ai timp de salon trebuie sa te descurci facand lucruri normale. Nu stiu ce ajutor miraculos ai putea primi pe TPU in privinta asta.

| neutrino a răspuns:

Te astept!

| Mona1428 a răspuns:

Du-te la salon.

| andreutzalala explică (pentru Mona1428):

Nu am timp! Sunt plecata din tara ( cu o excursie), mai stau 2 zile, a 3-a zi ma intorc, si iti dai seama ca nu am timp.

| Mona1428 a răspuns:

Cum pot sa te ajut eu cu pedichiura si manichiura? Trebuie sa te descurci singura! Usturoiul vindeca acneea si sucul de lamie curata tenul.