| motanel78 a întrebat:

Am niste blugi cu nasturele in stanga si nu stiu daca sunt de fata sau baiat...

Răspuns Câştigător
| cupydo0n a răspuns:

Cu nasturele pe stanga este de fata.

O zi buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cupydo0n):

Nu neapărat, eu am pantaloni cu nasturii pe dreapta, și clar sunt de fată.

| cupydo0n a răspuns (pentru anonim_4396):

Si atunci de ce ai mai pus intrebarea daca ai pantaloni cu nasturele si pe dreapta si pe stanga si spui ca ambi sunt de fata?
Eu asa stiu ca pantalonii cu nasturele pe stanga sunt de fata. Aici poti citi si de unde vine aceasta regula : http://www.adelintolan.ro/......pe-stanga/

Astea sunt informatiile pe care eu ti le pot oferi. Daca nu esti lamurita asteapta ca altcineva poate mai bine informat sa iti raspunda la intrebare.

O zi buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cupydo0n):

Nu eu am pus întrebarea, și am spus că nu e neapărat o regulă ca nasturii la pantaloni să fie într-o parte anumită la băieți/fete.

| cupydo0n a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze nu am observat ca nu tu ai pus intrebarea.
Dar cu pantaloni nu este o regula scrisa ai dreptate in felul tau dar in acelasi timp este un lucru pe care oameni in general il fac si s-a facut aceasta deosebire cum ca barbati ar avea pe dreapta si femeile pe stanga. Ti-am pus un link acolo, la-i citit?
Nu este o regula dar totusi majoritatea o respecta. Daca tu nu vrei sa tii cont de asta este treaba ta, dar ca sa stii pantalonii cu nasture pe stanga sunt de femei. Intreaba orice creator de haine sa vezi ce o sa iti raspunda.

9 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

De obicei se vede clar care sunt de baieti mai largi model mai cu taieturi modele mai pronuntate nu stiu cum sa explic aia de fata sunt mai stramti mai ales in partea de jos asa sunt la moda acum si la craci sunt mai subtiri la baieti sunt mai largi si la slitz sunt nasturi sunt si cu fermoar dar nu stiu ce sa zic si blugii sunt unisex deci nu ai arata ciudat si daca ar fi de baiat atata timp cat nu stau pe tine ca pe un par din vie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blugii sunt de fata. Dar nu cred ca e o problema cand ii porti. Nu cred ca isi da lumea seama de acest detaliu minor.

| RotaruAlexSmile a răspuns:

Sunt de fata

| Andraduta2003 a răspuns:

Sunt de baieti cei cu nasture in stanga.

| Aura200 a răspuns:

Depinde daca sunt mai stramti probabil sunt de fata!