| anonim_4396 a întrebat:

Am niste cicatrici vechi de 13 ani pe care le-am facut in momente de disperare. Pe mana stanga iar una mai groasa un pic de la sanul stang mai sus cu 8centimetri, sunt facute cu lama. As dori sa stiu daca se pot scapa de ele sa nu mai fie vizibile? Indiferent prin orice metoda.

13 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Exista la farmacie o crema ce se foloseste pentru arsuri, regenereaza pielea.mergi si intreaba.pentru cele mai noi informatii despre produse de beauty, noutati si sfaturi, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Brigitta a răspuns:

Cicatricile cel mai bine le indepartezi la o clinica, prin laser sau dermabraziune sau chirurgical.
O alta metoda buna ar fi un gel cu silicon, se numeste DERMATIX. Gasesti in toate farmaciile Catena. (trebuie sa-l utilizezi de doua ori pe zi cel putin doua luni). Costa in jur de 160-190 lei noi.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te poti duce la un chirurg plastician sa le scoata. O sa-ti faca niste suuri intradermice, ingrijite si se vor vedea mult mai putin (ca o liniuta subtire). De tot nu poti scapa de ele. Raman acolo ca amintire a ceea ce am fost...

Janina
| Janina a răspuns:

Pai tu intai omori omul si apoi te gandesti ca iti pare rau?

| Pinkyx a răspuns:

Poi. poti incerca operatzii esteticebig grin
Nu sunt sigura ca ti se vor indeparta.
sau poyi sa reduci vizibilitatea lor q font de ten
:X

| M4RK a răspuns:

Esti emo? de ti leai facut cu lamalaughing, nu stiu nu cred ca o sa scapi de elestraight face

| mikella a răspuns:

Cu lama? dar de ce ti leai facut? si nu cred ca mai poti scapa de ele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum puttetzi sa va taiatzi?
rolling on the floor
mie cat imi intra o aschie si tzip

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai cum sa scapi de ele doar sa reduci vizibilitatea
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa folosesti un softlaser, am inteles ca e de mare ajutor in a indeparta cicatricile. e o metoda simpla pe care o poti face tu acasa, fara sa mergi la medic. daca te intereseaza acest aparat cu laser, aici se gaseste: http://www.tehnica-medicala.ro/products/Softlaser-SL30.html
tot de pe acel site poti face si comanda, online.
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa te intreb daca ai scapat de cicatrici si prin ce metoda, si eu am aceeasi problema ca tine.

| asko a răspuns:

Poti inventa o poveste de genul - era noapte, eram singura prin oras, ma intorceam acasa, am ajutat o batrana sa treaca strada, mi s-a plans de nepotul ei care se simte singur si e mereu abatut, ne-am intalnit cu el, avea o lama in mana, eu am sarit sa-l opresc si asa mai departe
important e ca ai trecut peste acele momente, incearca sa te bucuri de viata, nu conteaza cicatricile

| FearNoEvil a răspuns:

Incearca la Chirurgie Plastica, ei se ocupa cu indepartarea cicatricilor.