| anonim_4396 a întrebat:

Am niste ochelarii de vedere de pe H&M, sunt fake, adica au lentila transparenta dar fara dioptrii si ma intrebam cu ce sa ii sterg, ca daca ii sterg cu material, gen tricoul se vede in ceata dupa, cu ce as putea sterge lentilele?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti curata ca si ochelarii normali: apa calduta + sapun, dupa care clatit cu apa curgatoare si sters cu o batista de hartie moale (sau pur si simplu lasat sa se usuce natural).

3 răspunsuri:
| KNST a răspuns:

Ai ochelari de vedere fake, de pe H&M.
Pentru ce?

| anonim_4396 explică (pentru KNST):

Imi place cum imi sta cu ochelari, dar n-am probleme cu ochii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca tot iti place sa porti du-i la oftalmolog, fa-ti un consult la ochi si daca n-ai nevoie de dipotrii ti faci doar cu protectie pentru telefon/pc/tv.