| anonim_4396 a întrebat:

Am o curiozitate... De ce sandalele nu se poartă cu ciorapi fini?

19 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ciorapii au aparut ca o protectie a piciorului de praf si mizerie. Se pare ca astazi nu mai sunt la moda dar eu cred ca un picior intr-un ciorap fin este o dovada de eleganta.
Citeste si despre ciorapii sau sosetele care acopera piciorul: https://bit.ly/3hajvUf

| cristi202 a răspuns:

Ce te oprește sa lor porți împreună? happy
Eu as purta o data, și, în funcție de reacții, dacă sunt pozitive sau nu sunt deloc, as mai purta.

| Freya1 a răspuns:

La unele sandale cu toc se mai poarta, sau la pantofi.Dar la cele de vara, joase si mai sport sa zic asa chiar arata urat.Plus ca e cald in chestiile alea pe canicula.
Eu daca imi iau o pereche de ciorapi din aia si fusta scurta in mijlocul ierni nici briza nu o simt.Habar nu am din ce doamne sunt facuti asa.

| Catrice a răspuns:

Eh ca arata naspa și nu mai e la moda ciorapelulhee hee

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Eh...nu mai e la modă...ciorapul fin face piciorul să arate superb. Dar trebuie să știi să alegi culoarea.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitate moda gleznelor goale? Cine sa mai poarte ciorapi laughing

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Păi gleznele oricum se văd prin ciorapi. big grin Dar nu asta era ideea...pur și simplu ador ciorapii fini.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, da' se vede și ciorapelulhee hee

| CodrutElian1990 a răspuns:

Din cauza unor idioti care fac moda. In primul rand sandalele nu se poarta la plaja, cum zice cineva mai sus. Sandalele sunt articol la tinuta de vara de strada. Sandalele nu se poarta la ocazii: petreceri, restaurant etc.
Cei care "fac moda" nu inteleg ca sosetele sunt un mijloc de protejare a pielii picioarelor impotriva bolilor care se pot lua din praful de pe strada. Nu o sa port sandale fara sosete niciodata, poate sa ma critice toti "specialistii" in moda. Sanatatea mi-o apar eu, nu cei care fac moda.
PS. Inainte cu ceva vreme se purtau sandalele cu sosete.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cristi din Bucuresti e cel mai in masura sa-ti raspunda, am vazut ca e expert

| RobertMoon a răspuns:

Moda se inventează, nu se urmează. Dacă cineva zice că nu se poarta sau nu arată bine o chestie nu înseamnă neapărat că este adevărat. La multe prezentări de modă manechinii poartă niste combinații de îți stă mintea în loc.

| romeo78 a răspuns:

Pentru că sandalele sunt asociate, de obicei, cu o ținută de plajă lejeră.
Mai rar sandale la o ținută de seară.
Iar, ciorapii trebuie să fie de calitate, nu cumpărați din târg.
Iar, culoarea ciorapilor, trebuie asortată cu ținuta.

| DonEduardo a răspuns:

Arata naspa.

| Anuket a răspuns:

Se mai poartă, de asta cred că sunt cei cu vârf transparent sau decupat. Dar vara chiar îmi place să am picioarele libere, doar noaptea iau dresuri că este mai răcoare.

| morfeo a răspuns:

De ce nu porti fara sosete? Fetelor le sta chiar bine, e si mai lejer

| anonim_4396 explică (pentru morfeo):

Șosetele sunt altceva.

| Flavianadx a răspuns:

Se poarta, doar ca vezi mai rar. Doamnele in varsta inca mai urmeaza aceasta moda superba, cand merg la biserica sau la "girls night out".

| 400001365 a răspuns:

Ca nu e misto sa arati ca un taran coclit.

| StrongHeart1 a răspuns:

Se rup ciorapii daca porti in sandale.