cami
| cami a întrebat:

Am o dilema.
Merg la o nunta, si nu stiu ce sa fac.
Sa-mi iau tocuri sau nu? eu si asa sunt inalta. iar cu tocurile ajung la 1.83 m (tocuri de 10cm)
Imi sta bine. dar ma fac prea inalta.sad
Voi ce spuneti...sa mi le iau sau nu?

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Tocurile au "proasta" calitate sa isi oblige posesoarea sa isi incordeze muschii fesieri, asta facand ca fundul sa para mai sexy.

Deci: daca vrei sa te duci doar sa te distrezi atunci ia-ti ceva ce ti se pare comod/iti place, daca vrei sa fi "hot" tocurile o sa te ajute.
La 1.83 (cu tocuri) ai putea sa treci drept fotomodel, asa ca, cel putin din cate stiu eu, in prima faza, inaltimea nu conteaza.

17 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu iti lua tocurile acele.(Sunt prea inalte)I-ai pantofi cu tocuri mai mici.Cat despre inaltime stai linistita.big grinFetele care sunt inatle sunt cele mai frumoase.happy

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu zic ca poti sa mergi linistita cu tocurile cele inalte, dar neaparat sa-ti iei la tine pantofi de schimb - care sa fie comozi. In general la toate nuntile la care am fost inainte de 12 noaptea, sau cand oamenii isi simteau picioarele obosite, se schimbau pantofii. Am fost la o nunta, recent, la care si mireasa a avut 3 perechi de pantofi de schimb. Unii, catre dimineata, erau in slapi... sau cu picioarele goale (cei care nu au fost prevazatori sa-si ia alta pereche de pantofi).
Iti doresc distractie placuta,
cat despre faptul ca esti asa inalta cu tocuri - nu conteaza intotdeauna sunt baieti, barbati mai inalti decat tine sau chiar si altii mai mici care n-au complexul inaltimii.

| JustMeFlory a răspuns:

I'ati niste toculete mai mici(5 cm). sau daca nu... daca te simti bine, poarta ce vrei tu! si eu sunt inalta(1.70)si sunt in acceasi situatie ca a ta, dar eu voi purta niste pantofiori, sandalute in care sa pot sa ma miscbig grin

| alexa a răspuns:

Tocurile iti fac piciorul frumos, iar in asemenea okzii eu zic k trebuie sa porti... dar nu neaparat unele de 10 cm... poti sa. ti cumperi niste sandalute cu un toc mai jos, daca nu gasesti, si ceea ce. ti place tie este de 10 cm nu are nimic...simte.te bine pana la urma
zilele trecute era o intrebare pentru baieti(va plac fetele inalte sau scunde si majoritatea au rasp k inalte, si eu m.am simtit bine ca si eu sunt inaltahee hee)...deci si tu la fel... e adevarat k vei fi in centrul atentiei aqlo si toti te vor vedea, dar nu trebuie sa te simti naspa
distractie placutawinking
bafta

| andreea_8479 a răspuns:

Este nunta.sh poti face o exceptie
eu am 1.77tongue cand ma duc la nunta imi iau tocuri iti dai seama cat ma fachee hee
eu una m am simtit ff bine... avea o rochita draguta sh imi aratau piciorul frumos, daca arati bine t simti sh binewinking
daca nu vrei tocuri at poti opta pentru niste baleri ff eleganti sau niste sandalute cu toc micut

multa bafta:*

auran
| auran a răspuns:

Ce conteaza cat de inalta esti - fac piciorul frumos

| DenissaDeea a răspuns:

Pai ai putea sa porti niste tocuri putin mai joase de 5 cm in loc de(10 cm). te simti si mai confortabila si lejera in miscari la dans, decat cu niste bocuri foarte inalte, mult succes si distractie placuta.

| dulshe a răspuns:

Daca tu crezi ca te avantajeaza tiai putea lua, dar sa stii ca sunt papuci foarte superbi si fara sa aiba deloc tocuri, cel mai bine ar fi sa te mai gandesti si daca gasesti ceva care sati placa, fara tocuri, sa tii cumperi!

| catalina_2916 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei tocutrile acelea. ce conteaza k te arata mai inalta? care e pb? fetele inalte sunt cele mai frumoase, par mai stilate...monica columbeanu are 1.80 si poarta tocuri de 10-15 cm si nu e complexata si n-o intereseaza cat de inalta o arata...asa ca, poti sa ti le iei fara nici o problema...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Oooooo, da! Vreau si eu inaltimea ta! Imi si imaginez cam cat i-as inhiba daca as avea si inaltimea personalitatii mele!

| Ben. a răspuns:

Stai linistita ca si-asa e un noroi...

prfml
| prfml a răspuns:

Eu unul prefer fetele inalte, pentru ca si eu sunt inalt. Cred ca este mai elegant cu toc, doar este nunta.Acum depinde si de persoana care te insoteste, inaltimea lui sau gusturile lui dar in primul rand gusturile tale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna Cami, cum ai rezolvat problema la nuntă? Ai mers pe tocuri?

| eu_4161 a răspuns:

I-ati tocurile...Nu conteaza daca esti inalta dar esti domnisoara si tocurile sunt elegante... l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti pune pantofi cu toc. Daca ne intalnim la "nunta Zamfirei", mie-mi plac fetele sub 1, 75, altfel nu le agat big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca esti frumoasa oricum dar daca zici ca daca iti iei tocuri mai bine ia-ti incaltaminte cu tocuri mai joase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti pui tocuri de 10 cm, dar un toc mic si elegant ar fi indicat.