| Miha a întrebat:

Am o mare problemahappy. Imi tot apar coji in cap.Nu stiu cum sa scap de ele! Matreata nu este, mi-a zis si o doctorita. Dar nu stiu cum sa scap de elecrying Aveti idei? Vreau sa scap de ele intr-o saptamana.Mersii big hug Fundita!

9 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Sapun de talc din farmacie
mai e un tratament de la Gerogital cu ulei de ricin si petrol
si nu mai schimba des sampoanele

| MoonShadowxB a răspuns:

Eu am scapat de ele cu Syoss antimatreata. Cojile alea mi-au facut scalpul extrem de sensibil, si am devenit alergica la toate sampoanele existente, in afara de Syoss.

| ioana1704 a răspuns:

Nu e cumva psoriazis? foloseste sapun special cu sulf, stai la soare si bai cu sulf similare cu cele de la calimanesti caciulata

| Loredana_5493 a răspuns:

Si eu am avut acceasi problema.Stiu ca suna cam ciudat, dar trebuie sa te speli cu ulei de masline si incearca si cu otet.Mai este si samponul din plante, dar nu miroase prea grozav. Sper sa scapi de acele coji enervante.

| Alexxys a răspuns:

Sa te speli pe par cu Nizoral sau Revalid...de preferat Revalid.vei vedea efectele imediat!

| cristi13 a răspuns:

Am avut si eu problema asta... S-a rezolvat cu Nizoral (sau ceva de genulbig grin). Dar nu stiu daca vei scapa intr-o saptamana sad

Răspuns utilizator avertizat
| Lorenutza_6076 a răspuns:

Si eu am in prezent problema asta e a doua oara cand patesc. Prima oara mi i-am luat cu ajutorul pieptanului in timp ce faceam dus si a treia zi nu mai aveam. Incearca si uh sa vezi ca iti trece