| BrownEyedShadow a întrebat:

Am o problema cu parul!
Sunt tunsa asimetric bob. Intr-o parte am parul mult mai scurt si anumite parti din el foarte scurte, pana la jumatatea capului, deci imposibil de egalat prin tuns. Nu ma intrebati cum am ajuns aici ca e dintr-o prostie pe care as incerca sa o repar.
Se vede urat partea aia, fata de cealalta frumoasa, cu volum si simetrica. Ciopartita parca si fara volum, evident. Si bretonul e tot pe partea aia, are si el parti parca lipsa, si el lung, deci se vede. De-abia reusesc sa maschez...
Asa ca ma gandeam la doua variante si vreau sa imi spuneti daca se poate:
1) Ulei de ricin, dar doar pe o parte pentru a egala cresterea si doar acolo? Se poate asa ceva?
2) Extensii? Nu ma refer la alea din piata... ci sa strang bani pentru ele. Si daca ar fi asa, sa nu se vada fals? Sa se poata intinda cu placa... sau se ard? Cum s-ar aplica ele? Doar peste partea de par inegala zic, in rest nu ma ating.
Si mai ales, ar fi cam penibil sa ajung la extensii la nici 17 ani... doar ca nu imi place deloc.
Si cu bretonul, unele parti parca lipsesc, cand il pieptan, e mult prea rar, in loc sa se vada impreuna.

Aveti alta solutie? Care ar merge? E vreuna buna? Scuze, dar nu le cunosc prea bine...

2 răspunsuri:
| AlexandraPink a răspuns:

Nu va creste cine stie cat nici cu ulei de ricin....va dura cateva luni sa se vada vreo diferenta. Extensiile sunt ok, atata timp cat sunt din par natural, deoarece le poti intinde sau ondula. Dar nu iti cumpara dinacelea din plastic pentru ca arata fals.

| Daria00 a răspuns:

Si eu am problema asta. Mi-am facut o tunsoare pe care pus si simplu NU O SUPORT. Dar crede-ma ca nu ai ce sa faci decat sa astepti sa creasca sad Dar totusi poti incerca cu cu ulei de ricin, dar pe toata suprafata capului. Iar atunci cand va creste il vei putea egala.Iti trebuie RABDARE si va creste.