| Mihai543215 a întrebat:

crying Am o problema, eu de obicei imi ridic parul in sus, mai ales bretonul, iar in 2-3 zile mi s-a intamplat sa imi atarne niste fire si nu stateau si le-am smuls, nu am smuls multe de o data unu cate unu vrea 5-6cred ca au fost daca stau sa ma gandesc la ele max 7-8 deis nu cred... si acu m-am trezit cu mic gol pe fruntecrying( si mor. Daca imi dau cu ulei de ricin sau cu niste tratamente pentru cresterea parului o sa imi creasca iar sau o sa creasca ele de la sine?

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

In primul rand nu ai facut bine ca le-ai smuls era mai indicat daca le taiai cu foarfeca.
La baieti e ceva normal sa apara acele locuri,, goale,, pentru ca la o anumita varsta cheliti oricum.
Tu ridicandu-ti parul-l sus si dandul cu diferite produse (sunt sigura ca asa faci) nu faci decat sa slabesti firul parului si cresterea va fi mult mai lenta.
Eu am sa iti dau o reteta da incearca sa o faci chiar daca vei stramba din nas la ce produse trebuie sa folosesti...e spre binele parului tau...
1) ia 2-3 catei de usturoi piseaza bine bine 3 lingurite de miere de albine o lingura ulei de ricin 3 galbenusuri de ou si 5 lingurite de ulei de masline.Amesteci totul si il aplici pe parul uscat si masezi 10-15 minute de la radacina pana la varf. Apoi acoperi capul intr-un prosop si stai asa cu masca timp de o ora.
Clatesti cu multa apa apoi dai cu sampon. Poti face tratamentul de 2 ori pe saptamana :*
Bafta