| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! cum fac sa-mi creasca parul? m-am jucat in el si am cam smuls cate va fire de par cum fac sa-mi creasca repede, si in cate zile creste?

Răspuns Câştigător
| Luy a răspuns:

Poti sa incerci niste tratamente, leacuri babesti(ceva natural) dar nu-ti pot spune care ca n-am incercat nici unul. Poti sa incerci si lotiunea asta http://www.naturaplant.ro/......_Gerovital este foarte buna(am auzit si vazut numai lucruri bune despre ea), contine vitamina A, vitamina E, ulei de ricin.Ai grija de el, nu-l deteriora, nu-l vopsii si numai folosii geluri/spume/fixative si alte minuni pentru par in caz ca folosesti. Daca il lasi in voia lui si ii mai tai varfurile din cand in cand o sa creasca cu siguranta rapid si sanatos. Eventual poti sa iei si pastile/vitamine dar de astea cel mai bine intrebi la farmacie.Si-a luat o prietena de-a mea si ea zice ca sunt bune si pastilele si samponul dar daca o sa-si mai indrepte mult parul cu placa o sa se duca tot efectul. Daca vrei o sa o intreb cum se numesc si cat a dat pe ele dar asta poti sa-mi spui prin mesaj.Hai sa-ti spun cateva secrete despre par:
-Parul uman creste anual cu 40 cm, iar unghia cu 6 cm.
-Un fir de par poate suporta o greutate de 3Kg (6 lb).
-Culoarea parului depinde de melanina (pigment). Pe masura ce imbatranim se secreta tot mai putina melanina si se formeaza mici bule de aer aparand astfel aspectul carunt al parului.
-Omul are aproximativ 76 000 de fire de par pe cap.

Pentru alte curiozitati : http://www.codrosu.ro/......despre-om/

1 răspuns:
| HACKER_6610 a răspuns:

laughing rolling on the floor doamne mor de ras laughing Cum dq mha te-ai jucat cu parul si ai inceput sa rupi din el? laughing))))