| Kolors a întrebat:

Am o zgarietura mica pe ochelarii de vedere si ma incomodeaza.Cum sa scap de ea?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zgârietura a deteriorat lentila iremediabil. Nu poți să o elimini. Este necesară altă pereche de ochelari.

| danutzu96 a răspuns:

Depinde din ce sunt facute lentilele. Daca sunt din sticla, nu ai sanse. Daca sunt din plastic s-ar putea sa ai o mica sansa prin polish. DAR, orice le-ai face risti sa nu mearga si sa distrugi lentila.

| JulyDreams a răspuns:

Am avut si eu, dar nu ma incomoda la vedere. Nu cred ca poti scapa de ea, fara sa schimbi lentila.

Răspuns utilizator avertizat
| JulyDreams a răspuns (pentru Kolors):

Nu cred ca ai ce-i face. Ma gandesc ca ai putea sa suni la un magazin de optica sa intrebi acolo, ca aia prelucreaza lentile si trebuie sa stie.
Mai sunt si grupuri de genul life hacks:
https://www.facebook.com/groups/424754598315357
poate gasesti ceva