| BruneTTe a întrebat:

Am ochii caprui spre negru, pielea destul de alba [ nu foarte ], sprancenele negre iar parul e acum vopsit ceva gen http://www.divahair.ro/......_parul_tau [ poza a 3-a - un ciocolatiu ]. Vreau sa-mi schimb culoarea parului si intrebarea e : tinand cont de toate trasaturile de mai sus ce culoare credeti ca m-ar avantaja? Sa ma fac bruneta? Sau sa raman tot pe la niste nuante d-astea de ciocolatiu? Mersi!

7 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Ramai la ciocolatiu, eventual putin mai inchis, sau suvite mai inchise /deschise cu o nunata sa para mai.luminos.

| IoanaTempah a răspuns:

Daca chiar vrei sa incerci, incearca, dar parerea mea este ca ti se potriveste mai bine nuanta de ciocolatiu big grin

| Robert a răspuns:

Daca tot esti indecisa eu propun sa te faci cheala, asa nu te vei mai stresa cel putin o perioada.

| 0marry0 a răspuns:

Eu zic sa ramai asa. Roscatul prinde bine daca ai ten palid, iar brunetul e deja prea raspandit, parerea mea.
Daca ai nuanta tipei aleia, sa stii ca e mortala laughing.
Iar daca vrei o schimbare, ti-as sugera niste suvite blonde, care merg foarte bine.

| ZennoEll a răspuns:

Poi te sfatuiesc sa nu ti-l faci blond daca ti-l faci negru inchis o sa atraga in evidenta si o sa arate bine...Plus ca parul negru daca uiti sau patesti ceva il atrage putin in evidenta si sare partea mai buna.

| ioanateo a răspuns:

Nuanta parului trebuie sa fie oleaca mai deschisa ca toata lumea o sa iti zica ca ai parul asa cum te-ai nascut sau te va barfi din cauza parului, mai bine fa-te blonda, dar nu prea galbena, olek mai inchis unpik! asa, toty lumea o sa te faca frumoasa, si nu o sa t barfeaska ca tu esti frumoassa!
{p.s. daca vrei sa afli cum este asa... uita-te nu conteaza coafura ci culoarea http://www.kudika.ro/hairstyle/coafuri/Bob-cu-breton-77992.html}

| AriiAriana a răspuns:

Ar merge sa te faci bruneta, dar daca iti sta bine asa ti-as sugera sa ramai la aceasta culoare.Asta e doar alegerea ta. Fundita.