| anonim_4396 a întrebat:

Am parul cam asa, mediu, e foarte rebel, putin ondulat ca l-am stricat de atata placa, incat daca il dau cu spuma, nu mai e cum era inainte, iasa "antene" si nu imi place.
Ideea e ca as vrea sa ma tund si tot prefer sa ma tund singura, pentru ca oricat as repeta la o frizerie ca nu vreau sa taie mult, tot taie ceva pentru ca e si ros.
Asa in mare, daca mi l-as mai aranja, as ajunge ca o de-aia funky emo) pentru ca am mult par si e firul gros si ma enerveaza.
Daca spun sa nu ma mai fileze cred ca e termenul [sa am in spate forma de V] si sa imi ia din volum [pentru ca par ca am capul mare)] vor fi mai multe antene?

Scuzati de roman, dar am vrut sa explic cat mai bine

1 răspuns:
| ADRIANA90s a răspuns:

Inainte de toate, nu mai folosi placa. Nu te fila, iti creste parul mai greu si se roade mai repede, foloseste balsam de par dupa baie. De la Elseve iti recomand. Pe alea le folosesc si eu. Iti mai ia din volum si devine mai moale. Tunde-te mai des pana nu ti se mai roade parul si apoi tunde-l odata la 4 luni.