| TDGMeebu a întrebat:

Buna!

Am firul de par foarte gros si ma enerveaza tare mult pentru ca la ocazii speciale nu`mi pot aranja parul, sa-l indrept etc.

Pot face ceva in privinta asta?

Multumesc mult! kiss

8 răspunsuri:
| Gipsy a răspuns:

Incearca sa te tunzi filat, asa pierzi din volum si iti subtiezi firul parului!:X

Te pup

soothe
| soothe a răspuns:

Parul cu firul gros este semn ca esentele tale (energia pe care ai primit-o de la parinti) sunt la maximum. Ar trebui sa fie prilej de bucurie pentru ca odata cu varsta se va subtia, insa la vremea aceea ai sa incepi sa faci riduri. Cum sa-l indrepti? Din persoanele pe care le cunosti cel putin 75% ar dori sa aiba parul tau. Cauta o coafura care sa te aranjeze si sa iti puna in valoarea naturaletea parului (adopta acea coafura si fii tu, speciala si deosebita, indiferent de moda). Poarta-l cu mandrie. Este un dar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intinde-l in fiecare zi si nu te va dezamagilaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce faci baie la cap stergeti parul cu un prosop asati se va subtia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea sinucidate decat sa ai un par asa mai bine omoarate pentru ca nu ai ce sa-i mai faci asa este el din radacina si asa va ramane sper ca ti-am fost de foloswinking

| Anna:) a răspuns:

Schimba-ti shamponul...incearca mai multe pana gasesti unul care sa-ti aseze foarte bine parul chiar dupa spalare.

| Anna:) a răspuns:

Sau cum zice roppsy. cere-i frizerului sau frizeritei tale sa-ti fileze parul mai mult...

| pissy_8379 a răspuns:

Intreaba la farmacie despre sampon pentru parul dificil.
Sper ca te-am ajutat.:*