| Monkeyfunky a întrebat:

Am parul cret, iar acesta a devenit uscat si deteriorat. Ma gandeam sa cumpar samponul de la Kallos cu cheratina pentru par deteriorat, doar ca din cate stiu, cheratina face parul drept in acelasi timp, ceea ce nu-mi doresc absolut deloc. Este asa sau gresesc? Imi va face samponul parul drept sau imi va da stralucire buclelor fara a-l face drept?

Răspuns Câştigător
| Motherlode a răspuns:

Kallos este un brand foarte prost. Iti recomand produse profesionale precum Wella, Kerastase, dar daca ai un buget mai mic incearca balsamul de la Pantene. Este foarte bun, il folosesc si eu acum. Cheratina din produse nu iti va îndrepta parul, doar un tratament cu asa ceva o poate face, dar arde foarte tare firul. Incearca sa iti mai tunzi din varfuri si sa folosesti mereu masca sau balsamul de care ti-am zis care are efect de masca, la fiecare spălare. Poti cumpara si uleiul de par Balea care este pana in 20 de lei si sa il aplici pe parul umed sau uscat in cantități mici. happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul cret este parul tau natural, sau facut permanent la coafor?

Nu face sens ca un par natural sa devina subit uscat si sa se deterioreze...

| blackann a răspuns:

Keratina din sampon nu are puterea sa-ti indrepte parul. mai ales keratina din kallos, care e ieftin si prost.