| viky6280 a întrebat:

Am parul saten mediu si as vrea sa il deschid la culoare fara sa il decolorez. Daca imi cumpar un sampon colorant blond, va prinde culoarea?

Răspuns Câştigător
| J3nnif3r a răspuns:

Slabe sanse ca samponul sa aiba efect. Nici nuantatorul nu prinde pe un par mai inchis decat nuanta dorita. Singura solutie eficienta in adevaratul sens al cuvantului este vopseaua.

Iti mai spun totusi o "șmecherie" daca vara cand e soare (si presupun ca mai iesi pe afara, te plimbi - prin soare) daca iti vei pune cateva picaturi de zeama de lamaie in par, suvitele ti se vor deschide. Nu este o metoda rapida, dar la sfarsitul verii sigur vei observa ca ai suvite blonde.