| anonim_4396 a întrebat:

Am parul scurt de 16 17 cm si nu inteleg de ce pica asa mult adica il pieptan foarte usor imi ia 5 minute si tot imi cad 15 fire de par de ce? si am observat ca varfurile sunt lipite de aia se tot incurca si dau cu pieptanul si se smulg.straight face si totusi folosesc balsam

6 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Poate ai firele parului despicate.Sau poate nu folosestiun sampon si balsam bun.Ar trebui sa folosesti pentru ceva vreme un sampon medicinal, acelea sunt foarte bune.
O zi buna!

| carlyhalatz a răspuns:

Pai probabil umblii cu parul in ceva lipicios de ti se lipesc varfurile.cu caderea parului inseamna ca iti lipseste calciul.incearca niste pastile sau ia calciu din mancare. taie-ti varfurile pentru un par mai sanatos si foloseste in continuare balsam.te pup :*

| eulliric99 a răspuns:

Buna.E normal sa iti cada parul la in anumite perioade.Cad,daca nu ma insel 100 de fire zilnic? nu sunt sigura.

| Iulyka90 a răspuns:

Am avut si eu prb de genul acesta si am folosit multe produse din comert despre care se spunea ca sunt foarte bune. Stii cu ce m-am scos insa? Cu o masca facuta de mine din bere si un ou. Atunci eu nu stiam ca trebuie sa fierbi berea ca sa iasa alcoolul din ea, asa ca am utilizat-o asa. E adevarat ca mi se usca parul dar a meritat. Deci aplici o jum de cana de bere cu un ou, amesteci si aplici pe parul umed dupa ce l-ai spalat si clatit ca de obicei. Ramai cu aceasta solutie in par timp de 30 de minute si te clatesti. Daca vrei sa nu risti sa ti se usuce parul aplica balsam sau ce vrei tu. Aplica-ti masca asta o data pe saptamana si vezi daca e vreun progres. Daca da ia o pauza pentru ca pana la urma ce-i mult strica. Eu sper sa iti functioneze. Mie mi-a functionat si nu ma asteptam. Sunt foarte multumita. Sper sa iti fi fost de folos. O zi buna!

| Iulyka90 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca nu e nevoie sa aplici toata solutia ci cat ai nevoie pentru parul tau. Eu avand parul mai lung o aplicam pe toata.

| buzdarel a răspuns (pentru Iulyka90):

Dar oricum nu imi pica parul rau nu? doar ca e incurcat