| anonim_4396 a întrebat:

Am parul uleios, gras si am auzit de tratamentul cu ulei de masline, am auzit ca e foarte bun.Este adevarat? Pe parul ud te dai cu ulei de masline de la radacina pana la varfuri, il lasi juma' de ora si dupa il clatesti? Dar daca tot e uleios parul, ma mai dau si cu ulei, nu o sa fie mai uleios dupa? De ex.me spal azi pe cap si maine seara parul e uleios straight face!

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Eu o sa-ti dau cateva sfaturi pentru a nu mai avea parul gras.
Nu iti spala parul zilnic. Desi pare solutia optima, nu vei face decat sa "intarati" glandele care vor secreta si mai multe substante uleioase. Cand te speli, foloseste un sampon care sa curete surplusul uleios. Tine minte sa ai un sampon cu ph echilibrat. Incearca sa folosesti un balsam potrivit, dar sa eviti sa il aplici pe radacini. Foloseste-l doar pentru varfuri si partea de mijloc.
Incearca sa eviti mancarurile prea bogate in grasime. Bazeaza-te pe un meniu bogat in legume. Iti poti vizita si medicul, dar doar dupa ce ti-ai pus la punct dieta, viciile si orice alta incercare a esuat.
Iar ca sampon poti incerca asta de la VICHY http://www.vichyconsult.ro/......corector/9 Succes!

| valentingb a răspuns:

Sampon CLEAR.atata tot. sunt mai multe variante, una pentru ce vrei tu

| Mikyyela a răspuns:

Nu! Sa nu iti iei ulei de masline! Iti ingrasa parul si til infoaie(electrizeaza). Este un ulei de par care era intr-o sticluta ca de acetona dar nu stiu cum se numeste! funda?