| lauramonica2 a întrebat:

Am pe picioare niste puncte ca si cum m-as epila dar eu nu ma epilez pe picioare cum pot sa scap de acele puncte? Stiti si voi remedii naturale?

Răspuns Câştigător
| adelynageo a răspuns:

Da,e foarte usor.Fă un ceai de galbenele si tamponeaza tot piciorul eventula spalate cu acel ceai cel putin doua trei seri, eu asa am facut si mi-a trecut. Daca nu, intreba un doctor dar sper sa nu fie cazul. Sper sa te ajute ceaiul!

3 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Eu folosesc ulei de bebelus.E foarte bun!

| OnuOnulică a răspuns:

Buna...2 linguri miere, jumatate mar ras, 1 morcov ras, o lingura ulei masline, o lingura lamaie, amesteca bine pana se face o pasta daca vrei poti aplica si un galbenus de ou e pentru regenerarea in cazul ca ai nevoie. poti sa storci cosurile ATENTIE nu cu unghiile, cu partea laterala a fegetului aratator a ambelor maini si e idicat chiar sa invelesti degetele cu tifon, dupa ce le storci sterge cu apa oxigenata cosurile pote te ustura foarte putin. sterge de vreo 10 ori in 5 minute mereu aplica apa oxigenata pe vata pentru ca isi pierde proprietatile in contact cu aerul dupa care poti golosi si o crema. pe moment va arata cosurile arse da nu iti fa probleme dimineata vei arata OK. Multa bafta
Sau!
Poti folosi doar miere si lamaie dar e mai idicat sa folosest toate produsele scrise mai sus. pasta creata o ti 20 min 30 min. dupa aia storci cosurile si pui apa oxigenata. poti da cu apa oxigenata si inaintea aplicari pastei pentru ca dezinfecteaza
Baftawinking

| lauramonica2 explică (pentru OnuOnulică):

Nu am coşuri! Eu spuneam de punctele de pe picioare!