| soraGrime a întrebat:

Am si eu o nelamurire in legatura cu parfumurile. Mi-am luat un parfum ca al mamei, cu convingerea ca persista si miroase bine. Numai ca la maine dispare mirosul dupa cateva ore, in timp ce mama miroase ca parfumul chiar daca nu s-a dat cu el in ziua respectiva. Si dulapul ei emana mirosul parfumului cand il deschizi. La mine niciodata nu mi s-a intamplat asta, cu niciun parfum. De ce oare?

6 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

1.parfumul persista in functie de ph-ul pielii tale(nu ai ce face asta e)
2.in cazul tau mama ta foloseste parfumul de mai mult timp acesta avand timp sa se impregneze in haine chiar si pe piele

| DarkShina5566 a răspuns:

E din cauza Ph-ului pielii tale. Probabil ca trebuie sa te dai mai des cu parfum. Asa si la mine:ma dau cu mult parfum odata iar dupa cateva ore nu se mai simte sad

| MissJJ a răspuns:

Are legatura cu ph-ul pielii tale, acelasi parfum poate mirosii mai puternic la o persoana, si mai slab la alta persoana.

| bulineneserioasedecicolata a răspuns:

Poate ca doar ti se pare. fix asa este si la mine si la maicamea ..la ea persista dar eu nu simt ca la mine persita dar de fapt chiar se simte. pentru ca dupa un timp tu te obisnuiesti cu mirosul acela si atunci nu iti dai seama daca persita sau nu parfumul
Funda big grin?

| MadddieLovesYaBabe a răspuns:

Ph-ul. N-ai ce face.

| bya21bya a răspuns:

Ph-urile pielii difera de la o persoana la alta... precum niciun parfum nu miroase la fel la fiecare persoana si timpul in care isi pierde mirosul nu este unul si acelasi la toti. Pe de alta parte dupa ce te dai cu un parfum tu te obisnuiesti cu mirosul nu-l mai simti.