| Yinsho01 a întrebat:

Am si o problema cu pielea fetei. Fata prezita un exces de sebum si nu mai stiu cum sa scap de el. o alta problema ar fi ca mi se cojeste pielea pe fata: pe frunte si pe nas. Am si cosuri negre, in special pe nas. Solutii pentru toate aceste probleme?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Creierash a răspuns:

Un tratament cu isotretinoin te va ajuta. Du-te la doctor si spune-i sa iti dea o reteta bazata pe isotretinoin.
Optional, evita cafeaua, coca cola, pepsi, excesul de zahar, grasimile. Adopta o dieta bazata pe carne de peste si de pui.

Foarte important: spala-te pe fata de MAXIM 2 ori pe zi. Nu minim, ci MAXIM 2 ori.

Daca obtii tratamentul cu isotretinoin, evita contactul cu soarele pe durata tratamentului (porti o sapca eventual).