| Alinnutza07 a întrebat:

Am tenul gras.De obicei imi apar cosuri in zona T (frunte, nas, barbie) rar pe fata numai ca acolo am cateva puncte negre. Ce fond de ten bun imi recomandati si de unde l-as putea cumpara si cam cat costa.Nu am cosuri mari .micute.Pls help.:*[funda!]

5 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

La fel ca elenna, tenul gras e foarte sensibil si daca iti imbaxesti fata cu tot felul de fond de tenuri, nu o sa scapi de cosuri niciodata, incearca sa ai grija de el sa te speli de 2 ori pe zi, nu stiu sa-ti iei chestii pentru el, da nu sa te machezi excesiv si ****oh go on n-are rost

| Joanne a răspuns:

Intr-adevar, fondul de ten nu este o solutie. Daca vrei neaparat, incearca la Avon. Unul...mai scump, ca sa fie mai bun.
Poti insa sa il folosesti in anumite situtii, dar nu ai prefera sa scapi de ele?
Nu e chiar greu. Trebuie sa te duci la farmacie, sa alegi un produs bun. Apoi trebuie sa ai grija la alimentatie, si trebuie sa te hidratezi. Bea mai multa apa, chiar si atunci cand nu iti este sete. Pielea ta va arata categoric mai bine.

| melyyy a răspuns:

De ce sa0ti dai cu fond de ten? in ritmul asta nu iti lasi fata sa respire si iti vor aparea mai multe! dar de data asta mult mai mari! eu zic ca faci o greseala foarte mare happy incearca sa iti dezinfectezi fata cat mai des ( foloseste diverse creme gen cele de la Farmec- foarte bune) asa vei putea scapa de cosuriwinking
si daca tot ai intrebat de fond de ten cel mai bun este cel de la L'oreal big grin il gasesti la magazine

| Alexa_2878 a răspuns:

Decat sa dai banii pe un fond de ten mai bine te duci la farmacie si ceri ceva pentru cosuriwinking Fondul de ten nu le vindeca...doar le acopera. Si mai bine folosesti pudra decat fond de ten pentru ca pudra la usuca. Iti recomand pudra compacta de la color trend. Te-am pupat!

| lolipupz a răspuns:

Pai incearcal pe cel de la avon este super bun si eu il folosesc si costa cam 20ron