| bzbzbz a întrebat:

Am tenul gras si ma gandeam sa folosesc creme de zi matifiante gen nivea sau de la avon professional.a mai incercat cineva? sunt bune?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe un tonic și ulei de migdale dulci, nu uita ca în fiecare seară să te demachiezi chiar dacă peste zi nu ai făcut acest lucru.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Am incercat crema de zi matifianta de la nivea si chiar am fost multumita

| jokiss a răspuns:

Este foarte buna crema nivea pentru ten mixt, iti tine tenul mat pana la 4 ore (depinde si cat de grava e problema ta)

| bzbzbz explică (pentru jokiss):

Nu e grava..adica nu am probleme cu cosurile sau asa.dar dupa cateva ore devine putin "uleios".

| jokiss a răspuns (pentru bzbzbz):

Inseamna ca e perfecta pentru tine, ma refer la Nivea. App, sa stii ca avem un avantaj mare ca avem tenul gras, pentru ca suntem mai protejate de riduriwinking

| bzbzbz explică (pentru jokiss):

Am mai citit si eu despre asta, dar disconfortul pe care il ai cand incepi sa-ti simti tenul uleios.sigh folosesti cumva si geluri de curatare, etc tot pentru ten gras?

| jokiss a răspuns (pentru bzbzbz):

Da, folosesc, dar nu din aceeasi gama. nu cred ca am folosit vreodata toate produsele de ingrijire din aceeasi gama. Daca vrei sa afli mai multe despre ingrijirea tenului te invit pe blogul meu. am o postare despre ingrijirea tenului, unde explic pas cu pas ce fac eu intr-o saptamana pentru tenul meu. :*
http://beautifulwomenn.blogspot.ro/