| MihaMihaellaa a întrebat:

Am tenul gras si nu-mi place. Am foarte multe puncte de grasime si as vrea sa ma duc la un salon sa imi curat fata. Credeti ca are rezultate? Voi ce parere aveti? Ati incercat?

4 răspunsuri:
| Okkultist a răspuns:

Daca nu am luat cremele cele mai scumpe si salonurile pentru cateva puncte de am innebunit.
Alimente ca legumele si fructele, sa nu-ti lipseasca fibrele.
Prepareaza o masca de cacao cu lapte si laso 20 de minute.
In rest o sa scapi cu varsta.
Crede-ma cel putin eu o data ce nu a trecut varsta nu am scapat.
Si vorbesc de tratamente de milioane.
Rezultatul?
Timp pierdut, banii pierduti si 2, 3 puncte minus.
Alimentatia joaca un rol crucial.
Mananca la ore fixe, ca organismul sa stie ce-l asteapta si mananca sanatos, mai mult in stare semi-preparata.
Ai multiple beneficii in felul acesta.
Inlatura masca cu apa calda, si dupa da cu apa rece pentru a inchide porii.
Pune-ti prosoape fierbinti, dupa 15 minute i-al dupa fata si da cu apa calda, dupa cu rece.
O zi frumoasa, asta ar fi. Oricum tu hotarasti happy

| adeluna a răspuns:

E o idee buna. Nu e mare lucru procedura in sine, insa, din experienta, sa nu programezi dupa o iesire in oras, pentru ca o sa ai fata rosie pentru cateva ore. Ca si un curatat profesionist, la dentist, al dintilor, iti recomand sa faci asta, iti va fi mai usor si vei fi si mai motivata sa-ti ingrijesti si singura minutios fata si sa o pastrezi super-curata. Ah, si inca un pont: in functie de orasul in care locuiesti, cauta pe net cupoane de reduceri!

| iiUser20 a răspuns:

Nu e greu. Am si eu acele puncte ...nu s multe cred eu. Sincer nu as renunta la ele, m am invatat cu ele chiar imi placlaughing) Depinde acum, de exemplu eu singura mi am spart un punct din acela de grasime pentru ca mi se parea prea mare. Intr-adevar doare putin nu s ca cosurile sa se sparga imediat. In fine mie la salon doamna respectiva, mi a spus, vrei sa ti scot punctele de grasime cu acul, nu doare! Eu i am raspuns nu multumesc laughing))