| Dana_9864 a întrebat:

Am tot auzit ca pot obtine o nuanta mai deschisa la par cu ceai de musetel. Culoarea naturala a parului meu este saten inchis. As dori sa stiu exact cum pot sa obtin o nuanta spre blond. Funda kiss

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Du-te la coafor

| Boocky a răspuns:

Eu care credeam ca toata lumea funge de blond!big grin...pai nu stiu dac e posibil cu musetel sa obtiii o prea mare diferenta, fa ceaiuri, si spala parul. dar ai putea sa incerci cu coji de ceapa. le fierbi, si apoi iti speli parul cu lichidul ala, nici cu asta nu se obtine prea mare diferenta, eu am incercat din brunet sa-l fac un pic mai deschis, parca s-a schimbat un pic, da oricum ff putini au observat. Deci daca vrei sa te faci blonda obligatoriu, cumaparti mai bine vopsea de par, ceia ce nu ti-as recomanda, distruhi parul, si plus la toate va trebui sa staii tot timpul pe vopsit, iti dai seama ca parul creste, si se vede urat dupa... bafta oricum in ce vei face

| Avalyn a răspuns:

Da, poti obtine o nuanta putin mai deschisa a parului cu ceiul de musetel.Tot ce trebuie sa faci este sa amesteci sucul de la o lamaie cu 2-3 cani de ceai de musetel si sa il folosesti in felul urmator:
1. Spala-ti parul cu sampon, apoi clateste parul cu apa curata
2. Dupa ce ai clatit parul cu apa, aplica amestecul de lamaie cu musetel pe par si inveleste parul intr-un prosop
3.Lasa-l sa actioneze 10 minute, dupa care clateste-ti parul din nou, cu apa curata
4.Usuca-ti parul si vezi ce a iesit! Sper ca te-am ajutat.