| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut mai multe retete pe net de prepare a cerii de epilat acasa ( epilarea cu zahar) iar intr-una dintre ele zicea ca in loc de lamaie pot folisi otet iar tot amestecul il pot incalzi la microunde. Imi puteti spune cum se face mai exact in acest mod ceara ( adica cu otet si la microunde)?

3 răspunsuri:
| SweetAl3x a răspuns:

Se refera la faptul ca dupa ce o prepari, ce iti mai ramane poti incalzi la microunde pentru o noua "sedinta de epilat" (intre timp se pastreaza la rece). Eu am inceput de ceva timp sa ma epilez cu zahar si imi place happy
PS: Am auzit si eu ca se folosest si otet in loc de lamaie, dar nu am incercat inca.

| dghjhfgk a răspuns:

Pai mai bine poți întrebat un medic naturist sau poți lua din magazine crema de epilat