| ayddyshhmee a întrebat:

Anu` trecut m-am dat cu crema auto-bronzanta si mi s-au ingalbenit palmele. Nu se ducea chiar daca ma spalam ff des, si m-a tinut vreo` 4-5 zile. Parka... Cum sa-mi dau din nou cu crema fara sa ma murdaresc iar pe maini!?
P. S.: Answer pls. Da` nu raspunde asa aiurea si tu ca sa iei niste puncte... vreau raspunsuri serioase. straight facewinking
P. P. S.:Nu cred ca dau fundita (ia sa va vad, mai raspunde careva!? oh go on)

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu imediat dupa ma spalam cu sapun si apa (dar numai palmele, cu mare grija) dancing, dar poti sa folosesti si manusi chirurgicale, insa nu stiu cat de comod e sa aplici crema cu ele si daca aceasta se va destribui uniform sau nu. thinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu manusi chiururgicale!
P. S. Daca nu dai tu fundita, o da administratia dupa 7 zile!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu manusi chirurgicale, ai incercat?
Sau cu un tampon de vata?
Sau cu un tampon demachiant?

| Unique a răspuns:

Ai putea incerca manusi, dar nu e riscant, sau ai putea folosi un unguent de altfel decat il ai tu
cea mai buna solutie
si nu mi bine spal-te cu sare de lamaie imediat dupa ce ai aplicat cu mana goala
cel mai bine

| Beatrice a răspuns:

Hmm...chiar nu te'ai gandit ca poti folosi manusi? raised eyebrows nu de bucatarie laughing din alea ca doctorii raised eyebrows

| Andreeagen a răspuns:

Esti norocos/norocoasa pe mine m-a tinut cam 2 saptamanilaughing si de abia dupa am aflat si eu ca puteam sa dau cu manusi da sincera sa fiu nu sunt cine stie ce mai bine cu mana si dupa te speli repede si dai cu crema si etcbig grin

| creatza_6783 a răspuns:

Singura modalitate care tio pot da e sa renunti la crema.am auzit ca poate lasa urme...

| tyana a răspuns:

Dupa ce te dai cu crema trebuie sa iti speli imediat mainile cu apa calda si sapun.Eu asa procedez de fiecare data si nu am avut astfel de probleme.

| chrystyna a răspuns:

Foloseste manusi.ca atunci cand iti vopsesti parul, de unica folosinta!
Sau imediat cum te dai cu crema, sa stai cu mainile la inmuiat.Adica te speli cu apa caldutza repede si mult sapun(chiar detergent, inalbitor). Nu cred ca ataca pielea daca te speli repede dupa ce te-ai inmuiat cu sapun!