| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui interzise hainele indecente?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui interzis inselatul si minciuna prin lege

Bula
| Bula a răspuns:

Dumnezeul a facut primii oameni FARA HAINE, si i-au placut.
TU de ce ai fi peste voia si gustul Lui?
Ai cerut voie de la El sa aduci legi contrare?

| RAY a răspuns:

Ma bucur ca prin intrebarile tale ne cunoastem mai bine intre noi, depinde ce inseamna indecent, totul are o limita

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Și eu la ce mă mai holbez pe stradă? Hai, vezi-ți de treabă.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Tu măcar ai la ce...

| Plato a răspuns:

Ce intelegi prin "indecente"?

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Care întrec limitele moralității.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci peste genunchi, ca asa ai zis.

Atunci nu, nu ai cum sa le interzici si nici nu ar trebui. Indecent e cu totul altceva, dpmdv.

| flixbuster a răspuns:

Exista tari pe gustul tau, vezi Arabia Saudita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ce lume? De ce nu te duci tu fain frumos la coreeni/musulmani?
Oricum sunt mai provocatoare unele haine care acopera pielea

| chuckmanson a răspuns:

Da! Iar voi femeile ar trebui să fiți obligate de lege să purtați hijaburi ca femeile musulmane!laughing

| Henrypericolpublic a răspuns:

La ce te referi prin indecente?
Ce fel de bluze/pantaloni/pantofi?
Depinde de haine.

| Nyarlathotep a răspuns:

Eu nu cred ca ar trebui interzise nici un fel de haile. Interzicerea hainelor merge mana in mana cu cenzura, si deja o dam in altele. De ce simti nevoia sa refuzi si sa interzici altora ce nu-ti place sau nu-ti convine?

| dfk123r a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine,, indecent". Cumva o pereche de tanga?

| supadeceapa a răspuns (pentru dfk123r):

Orice nu e pulover pe gât și pantalon evazat.

| Anonim6669990 a răspuns:

Nu. Fiecare e liber să se îmbrace cum vrea. Poate unele persoane exagerează, dar până la urmă ăsta este gustul lor.

| Prodana a răspuns:

Nu, pentru ca ce e frumos si Lui Dumnezeu ii place daca stii cum zic, o viata avem! funda?