| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva placa aceasta de indreptat http://www.emag.ro/......-pSF3012F4 Ce parere aveti despre ea? Cat de rau afecteaza parul?

1 răspuns:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Loops!
Vesnica pomenire,cat de rau afecteaza placa de intins parul?
Daca stii cum sa te feresti de minicile neplaceri te asigur ca nu o sa ai nici o problema cu varfurile despicate,parul deteriorat,uscat si aspru.
Eu am ajuns la concluzia ca orice placa iti arde parul indiferent daca este de calitate sau nu, daca arde mai tare parul sa nu el tot il degradeaza in timp aici de fapt tu trebui sa ai grija de el si sa il ingrijesti pentru ca el sa nu fie niciodata deteriorat.O sa iti dau cateva sfaturi in privinta parului atunci cand iti intinzi parul cu placa, specific ca si eu folosesc placa de 1 an de zile si nu am avut probleme cu acesta,mereu moale,fin si hidratat desii ma dau aproape in fiecare zii cu placa!
In primul rand sa iti cumperi un sampon pentru par deteriorat de preferat pe baza de musetel deoarece il ajuta foarte mult.
De asemenea balsamul si acesta pentru par deteriorat.
Mastile de par naturale -de asemenea poti cumpara si de la magazin dar cele naturale sunt cele mai eficiente spre exemplu o masca foarte buna pentru parul deteriorat:separi galbenusul de albus, bati albusul pana devine spuma adaugi galbenusul pe urma o lingurita de miere, ulei de ricin si putina zeama de lamaie.Aceasta este cea mai buna deoarece iti face parul moale si nu aspru la atingere si de asemenea ii confera stralucire si il hidrateaza din plin.
Serul pentru varfuri despicate-este bine sa previi varfurile despicate asa ca iti sugerez serul de la Gerovital Plant sunt foarte bune si dau roade toate.
Serul termoprotector tot de la Gerovital Plant, bineinteles este o gama larga de produse bune nu neaparat de la Gerovital mai sunt si cele de la Kallos care sunt foarte bune, de tine depinde de la ce firma vrei sa cumperi.
Si in cele din urma ceara de par-nu numai ca asta il poti folosi ca baza de fixativ pentru ca parul tau sa dureze mai mult timp drept dar si il face moale si placut la atingere.
Sper ca ti-am putut fii de folos.
Multa sanatate iti doresc.