| Luuuv a întrebat:

As dori niste idei de coafuri simple care se pot face si repede. Adica, nu foarte complicate si pe care le poate face oricine si care sa nu dureze o jumatate de ora. Specific ca am si breton dar, nu este scurt si parul meu este lung. Dau fundita la cele mai multe si frumoase idei.

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Http://www.frumoasa.info/tag/cozi-impletite/ idei de coafuri pentru scoala.

| Crystynyk1 a răspuns:

Iti dau niste site-uri din care te poti inspira Eu am parul exact ca al tau (lung si breton) si mi le fac:
-fundita Stil LADY GAGA http://www.youtube.com/watch?v=-MWqyGtzclQ&feature=player_detailpage
-impletitura in doua http://www.youtube.com/watch?v=q5tMtcBFcTk&feature=player_detailpage
-asta mi se pare dragutza...si merge la adolescente http://www.youtube.com/watch?v=7LD-HoEfPiE&feature=player_detailpage
-modelul asta de impletitura e foarte fain si usor http://www.youtube.com/watch?v=n65CXXBasN4&feature=player_detailpage
-http://www.youtube.com/watch?v=NcKqUwxGqwo&feature=player_detailpage
SPer ca te am ajutat

| mariana7621 a răspuns:

Pe jumatate prins

Tip de par: des, subtire, drept, ondulat, cret
Lungime: lung
Asorteaza-l la: o tinuta de cocktail sau o tinuta de seara
Descriere:
Este o coafura care se potriveste cel mai bine daca ai parul lung, pentru a construi un contrast delicat intre suvitele lungi care cad pe umeri si parul prins din partea de sus. Nu te grabi sa-l aranjezi, lasa-l sa se aseze el. Ideea acestei coafuri este ca parul sa nu fie perfect aranjat. Lasa suvitele sa isi mentina naturaletea.

| andreeeeea a răspuns:

Depinde si cum e forma fetei:d
daca vrei ceva mai matur...lasa`ti bretonul pe fata.sau intr-o parte cum iti sta mai bine...prindeti parul intr-o coada un pic mai sus.cu un elastic subtire sa nu se vada. dupa care fa`ti un coc. pur si simplu prinzi coada si o rotesti ca sa zic asa. dupa aia cateva clame.skoti ceva fire pe afar.si Wualasmug

sau prindeti o coada intr-o parte dar nu cu prinzatoare ci cu clame.

| Allé_3818 a răspuns:

Pai:
1.Ai putea sa ti-l impletesti intr-o parte, si sa-ti lasi cateva fire si bretonul asa cum este.

2.Sa-ti impletesti 2 codite apoi ti-l tapezi sa aiba m-ai mult volum si sa fie m-ai ciufulit. Apoi sa-ti faci un batic ca o banderola si sa ti-l legi deasupra bretonului. Apoi bretonul sa ti-l legi cu niste agrafe dinalea simple negre intr-o parte daca este destul de lung.
[asta nu se face intr-un minut dar poti incerca.winkingMie imi sta bine asa.winking]

3.Sa-ti duci m-ai mult par intr-o parte. Apoi, partea asta o faci ca un fel de coc. Apoi duci cealalta parte si o invarti pe coc. apoi cu un elastic prinzi parul. Poti sa iti prinzi bretonul sau nu.

3.Sa-ti prinzi o coada apoi sa iti prinzi si bretonul peste cap cu niste agrafe simple.

Sper ca m-ai inteleslaughing.