| Monster10 a întrebat:

As dori sa aflu ce pareri aveti despre mastile alginate antiacneice. Sau despre Exfoliac Gel Scrub de la Noreva. Sau Zinerit, Skinoren. Ce pareri aveti despre ele, acei care le-au folosit? Am acnee, sunt in perioada pubertatii si vreau sa stiu ce remedii bune si de calitate stiti. Mersi

1 răspuns:
| Anonim2322343a a răspuns:

Deci, luna trecuta am fost eu la dermatolog si mi-a prescris urmatorul tratament:
Inainte sa aplic vreo crema folosesc gelul de curatare de la Acneaid (cutia este rosie). Dimineata folosesc crema de la Acneaid (un tub verde), iar seara Skinoren. Plus ca ma iau o tinctura de frunze de nuc(nu este obligatorie).
Este un tratament costisitor, dar da rezultate. La mine a dat rezultate!