| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi pun unghii cu gel la salon si as vrea sa stiu cat dureaza sa ti le puna fata de la salon, cat te tin unghiile cu gel si pretul lor.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Preturile difera de la salon la salon, timpul de punere difera in functie de experienta fetei, si de tinut iti tin cat de bun este "lipiciul". Pe scurt, cel mai bine aflii la un salon.

| raluk27 a răspuns:

Daca e prima data cand iti pui gel, dureaza mai putin, cam o ora, o ora jumatate.
Daca ai mai avut, dureaza putin mai mult, in jur de 2 ore si ceva, pentru ca trebuie indepartat stratul de gel avut anterior.
Preturile depind de salon. La cele mai "normale" sunt in jur de 60-90 lei, la cele mai de fita, sar de 100 de lei.
Cat te tin unghiile? Depinde de unghiile tale. Sunt persoane care nu tolereaza gelul, iar daca mai e si de proasta calitate, cade, se ciobeste, se desprinde etc.
In general, te tine cat vrei tu sau pana iti creste baza unghiei, incat sa nu se mai vada frumos.
Manichiura french sau nude o poti purta pana la 4-5 saptamani (daca unghia creste nu prea se vede diferenta).
Daca iti faci manichiura colorata, trebuie sa te duci la 2-3 saptamani, ca se vede aiurea cand creste unghia.

| Andrellicious a răspuns:

Buna.Sa ti le puna dureaza undeva la 2h-2h jum.Pretul difera in functie de salon, iar unghiile tin cat vrei tu sa tina, in sensul ca ele cresc, depinde cand vrei sa mergi tu la intretinere.Indicat ar fi la 3 sapt-4 maxim.