| Sjhxjcks a întrebat:

Salut! Cat de mari ar trebui să fie unghiile la. 16 ani jumate?
Sunt fata

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cât sa poti tine pixul in mînă când scrii la scoală.

| Simpatic a răspuns:

Nu exista o regula in functie de varsta aici
sa fie atat de mari sau mici cat sa nu te incurce in activitatile tale zilnice, la scris, la facut mancare etc

| Violleta2022 a răspuns:

1-2 mm, de la patul unghiei, adica micute si ingrijite, denotand o adolescenta educata si cuminte.

| Sjhxjcks explică (pentru Violleta2022):

Eu le am de 5 mm

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sjhxjcks):

Taie-le mai scurte, ca sa nu te mai impiedice la muncile din casa si sa nu ti le mai rupi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu exista nicio regula in acest sens, in afara de cea care tine de bun simt, in functie de context. Poate ca la o iesire cu prietenele poti avea unghii de 10 cm si sa te simti ca o diva, insa la scoala nu, se intelege. laughing Pastreaza-le cat sa le poti ingriji corespunzator? Prea mici presupun ca nu iti plac, vrei sa para degetele mai feminine, insa prea lungi te-ar putea incurca in rutina zilnica, fie ca e vorba de ingrijirea ta sau treburile prin casa.

| Sjhxjcks explică (pentru dullcat):

I've got no friends :/

| dullcat a răspuns (pentru Sjhxjcks):

Chiar asa? Sigur ai niste fete alaturi de care iti mai petreci timpul, ocazional? Una sau doua amice e mai mult decat suficient. Poate ca nu ati depus efortul reciproc pentru a deveni prietene, din varii motive? Sau poate ca tu nu simti ca ai prieteni, desi acestia exista? Am trecut si eu prin asemenea stari, prin perioada minunata a liceului. laughing Aveam grupul meu, insa in unele momente mai intunecate nu ii mai consideram pe niciunul din acei oameni prieten.Sunt bucuroasa ca nu mi-am exprimat sentimentele si nu am rupt legatura, deoarece ei nu aveau nicio vina pentru problemele mele si pentru modul cum gandeam.Am reusit sa trec peste, asta e cel mai important.Chiar si in ziua de azi mai pastram legatura, ne vedem de sarbatori.

| Sjhxjcks explică (pentru dullcat):

Eu chiar nu am prietene?

| dullcat a răspuns (pentru Sjhxjcks):

Hmm, ok then.Si ce te opreste sa iti faci?

| Sjhxjcks explică (pentru dullcat):

Nu sunt genu' happy

| gabicoo a răspuns:

3 metri.

| sofisis a răspuns:

Cat sa te poti descurca cu ele....aici tine strict de preferinte

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Sa fie finute si dragute, nu vulgare.

| LisaJulie a răspuns:

Încearcă sa nu îți faci unchi false sau alte prostii de la 16 ani! Lasa pe mai târziu

| Cipi1212 a răspuns:

Cum vrei tu să le lași. Poți să le tai frecvent sau poți să le lași să crească sa treacă de buricul degetelor.

| Sjhxjcks explică (pentru Cipi1212):

Really? Le am de 4-5 mm trecute de degete!

| Sjhxjcks explică (pentru Cipi1212):

Toată unghia are 14 mm

| Cipi1212 a răspuns (pentru Sjhxjcks):

E bine așa.

| ariel13 a răspuns:

Nu cât le are Iorga până în mărimea 1 părerea mea.