| anculita a întrebat:

As dori si eu sa imi pun niste suvite colorate...ce stiti despe albastru de metil sau despre violet de gentiana? am parul saten inchis

P.S: spuneti-mi si cum se aplica si cat timp se tine pe par etc.

Răspuns Câştigător
| adelinna21 a răspuns:

Albastru de metil va iesii verde si violet de gentiana mov.iti bagi suvitele intr-un pahar in car ai pus apa si cateva picaturi din solutie.cat sa coloreze apa. apoi o lasi 2-3 min suvita in pahar si dupa o usuci.se ia cu timpul la spalari.si in nici un caz nu pateaza perna sau altceva.

2 răspunsuri:
| NCL a răspuns:

Buna. Daca folosesti albastru de metil iti va iesi verde iar daca folosesti violet de gentiana iti iese tot o alta culoare. plus de asta vei murdari perna. si sincer nu se mai poarta acum culorile astea tari. suvite blonde poti sa iti face. revenind la albastru si violet pai iti alegi o suvita pui pe o bucatica de staniol si aplici culoare apoi strangi staniolul cu tot cu par si lasi in jur de 15 minute. o alta idee ar fi iti pui pe cap o punga si cu ceva subtire un ac mai gros faci gauri in punga si iti scoti suvite de par pe punga si le vopsesti happybig hug sper ca am fost de ajutor.

| DeDeDya a răspuns:

Eu ti-as zice sa nu folosesti aceasta vopsea deoarece iti inchide parul la culoare...adica un pic mai inchis foloseste si tu o vopsea mai buna decat astea se iau dupa ce te speli de 3 ori sau daca vrei decat asa odata si sa nu mai ai dupa poti sa le folosesti dar am auzit ca sunt pentru caini eu am avut mov de gentiana albastru stiu cum arata si despre aplicat... pui intr-un borcanel mai micut apa si 2-3 picaturi de vopsea si iti pui suvita in apa si stai cu ea 30 de minute si nu e nevoie sa il mai clatesti dupa. funda?