| anculita a întrebat:

As dori si eu sa imi pun niste suvite colorate...ce stiti despe albastru de metil sau despre violet de gentiana? am parul saten inchis big grin

P.S: spuneti-mi si cum se aplica si cat timp se tine pe par etc.

6 răspunsuri:
| KellyNitraBB a răspuns:

Iti iei o sticluta de la farmacie costa cam 5 lei atunci cand vrei sa iti faci suvite amesteci solutia cu putina apa ca sa nu fie prea puternica si sa nu se stearga pe haine pe aplici cu o pensula de par......pe par blond ies verzi iar pe par saten ar trebui sa iasa un albastru spre verde...

| anculita explică (pentru KellyNitraBB):

Si cat timp o las pe par?

| anculita explică (pentru KellyNitraBB):

Si cat timp trebuie sa il tin pe par?

| chanelll a răspuns (pentru anculita):

Minim 5 minute. thinking Eu asa am facut.

| KellyNitraBB a răspuns:

10 minute
stiu o persoana care si-a facut cu albastru de metin si tine o luna de abia le-a dat jos ar trebui sa se vopseasca de doua ori

| TeodoraMTFK a răspuns:

Pe parul tau, mai ales la albastrul de metil, nu prea se vede (a avut sora mea) si in general iese verde. violetul il am eu acum si mi-a iesit mov inchis. In general tine cam 4 spalari. Amesteci apa cu solutia respectiva (pui cat vrei) si dai cu vata pe suvita de par (trebuie sa ai manusi obligatoriu, iar de pe piele se curata cu acetona), le usuci cu feonul si te speli normal