| Anya_1437 a întrebat:

As vrea sa aflu daca vopseaua permanenta se va duce la spalari? As vrea sa ma vopsesc intr-un saten-blondiu si mi-e frica sa nu se duca vopseaua sa raman alba in cap...

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu se duce. Si, chiar daca s-ar duce, ar ramane parul in culoarea lui naturala. Think, dude!

| MissDelevingne a răspuns:

Bineinteles ca vopselele profesioniste iti vor pastra culoarea parului pe lunga durata, pana la 4 saptamani cum spun unele, de ex.L`Oreal.

| opium a răspuns:

Nu inteleg intrebarea ta, cel putin partea cu albitul in cap. Vopseaua acopera firul de par cu culoare, nu il inalbeste si apoi coloreaza.Cea permanenta nu se duce decat prin decolorare/revopsire.

| francesca89 a răspuns:

Pai daca e permanent unde sa se duca?

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.vopseaua permanenta nu se „duce" din cap, si in nici un caz nu ramai alba in cap.laughing
la un momentdat parul va creste si radacinile vor avea culoarea naturala a parului.

| andreiandre a răspuns:

Buna Anya in primul rand nu exista vopsea permanenta laughing exista vopsele cu amoniac sau fara amoniac. Cele cu amoniac te tine pana la 5 luni maxim daca folosesti ceva de calitete cum ar fi koleston wella. Si nu incaruntesti stai linistita.si cele fara amoniac care nu afecteaza parului si te tine vreo 3 luni maxim colour tuch wella/.

| LorenaBmw a răspuns:

Se va duce la un moment dat, pentru ca nimic nu-i sa tina la sfarsit! stii ce vreau sa zic, sperhee hee!
O sa te tina cam 6-7 luni sau mai mult, depinde de vopsea!:*

| buburuza12 a răspuns:

In primul rand, nu ai cum sa ramai alba in cap. ci doar sa-ti revina culoarea naturala. (in cazul vopselelor semi-permanente) iar vopseaua permanenta nu se duce la spalat.