| Bianca_3321 a întrebat:

As vrea sa imi creasca unghiile dar mereu le rod.Imi dati un sfat pentru a nu le mai roade?

Răspuns Câştigător
| vlad_2404 a răspuns:

Ar trebui sa vizitezi un doctor, ai o problema nervoasa.nu lua in deradere asa ceva cu timpul s-ar putea sa ai alte probleme.

18 răspunsuri:
| Lasatunumele a răspuns:

Am auzit ca persoanele care isi rod unghiile au in adancul sufletului lor o frustrare legata de parinti. Incearca sa elimini frustrarea, si nevoia de a-ti roade unghiile o sa dispara. Eu o fac doar cand sunt emotionata, dar incerc sa ma controlez.

| Helăăău a răspuns:

Da'ti cu piper/ardei iute pe ele si mereu cand vei simiti nevoia sa le "rozi" ( laughing ) te vei ragandi. laughing
glumesc! ce sa zic vezi si tu celelalte raspunsuri :-))

| ROB3RT89 a răspuns:

Asta e un tic stupid, si eu l-am avut cand eram michappyToate au in inceputbig grinDoar renunta sa sa mai faci asta...

| alina17ilinca a răspuns:

Stii ce sa faci? Da-ti unghiile cu ardei iute sau altceva si de fiecare data cind o sa vrei sa le rozi o sa-ti fie frica...asta poate asa citeva zile si poate te dezveti...happy Daca i-ti ajuta da-mi funda tongue

| κλάους a răspuns:

Un sfat? Pai.bagăți mâinile în *** și nu te mai spăla până când nu cresc...Pfoai...Ce sfaturi vrei să îți dam noi daca tu nu ai pic de voință în a te opri? Putem să îți dam noi zeci sau poate mii de sfaturi dar, daca tu nu ai voință nu o sa te oprești! Deci, întai ascultă sfaturile care ți le spune mintea ta și după aia treci pe aici, dar, doar daca nu ai reusit cu alea! Hai mai, puțină voință!

| blackwidow a răspuns:

Exista la farmacii solutii de dat pe unghii tocmai impotriva rosului. Sunt foarte amare si daca te tii de ele, cred ca vei reusi. Bafta

| beby_6532 a răspuns:

Da-le cu oja si nu te va lasa inima sa le strici laughing

| tixytix a răspuns:

Si eu am problema asta.eu ma dau cu oja inchisa la culoare si exista un fel de lac de unghii roz de la golden rose amar.si de fiecare data cand bagi mana in gura il simti.
e nasol gustul dar merita.

| ZZG a răspuns:

Pai da.si eu fac cam la fel :-ss.Da-te cu o oja.mai aprinsa, asa, iti vei da seama ca arata naspa daca le rozi.

| analia0103 a răspuns:

Poi ar trebui sa iti puui sare intr-un bol cu 100 ml de lapte si 10 de lapte de vreo 3 zile.le amesteci si iti bagi mainile 5-6 min.nu mai mult ca se usuca.

| BBEgirl a răspuns:

Pur si simplu abtine-te... unghiile roase arata oribil sunt foarte urate si in plus te imbolnavesti rau de tot pentru ca sub unghii se ascund foarte multi microbi.

| sincron44 a răspuns:

Vezi ca este lac de unghii cu un gust amar sau acruthinking
Si eu imi rod unghiile+ Sunt baiat si ma dau cu lacbig grin si arata binelaughing

| ema782012 a răspuns:

Pai date cu o oja care nu miroase bine

| Elena_1404 a răspuns:

Deci. eu sunt fata si-mi iubesc mult unghiile love struck. Parerea mea este ca,atunci cand vei vedea pe cineva care are niste unghii foarte frumoase,care sa te atraga intr-adevar,abia atunci vei renunta sa le rozi. Eu,la un moment dat,ma plictisisem sa le las lungi [ca si sa le ingrijesti iti trebuie timp] iar cand am vazut niste unghii care m-au "fascinat" as putea spune m-am decis sa le las. Totusi,daca, cu constientul nu merge, du-te la farmacie. Din cate stiu exista o crema pentru asa ceva!

| StopCardiak a răspuns:

Un rasp simplu:cand vezi ca ti le rozi dati peste mana puternik sa nu ti le mai rozi sau consulta un doctor!

| LifeIsAJoke a răspuns:

Le bagi in ardei usturat o saptamana doua, dupa...nici nu te mai atingi de ele.laughing

| mihaela_2989 a răspuns:

Eu iti propun sa te potolesti di ros si sa nu te mai uiti sau sa nu te mai gandesti la ele

| lolXD a răspuns:

Nui asculta pe ceilalti care comenteaza deam, si eu mi le rod, si am o colega care face la fel, dar ea mi-a spus ca is pune plasturi pe degete laughing asa cand are ticul de a isi roade unghiile, roade plasturelelaughing. sper sa-ti fie de folos happy.