| Lovely_9250 a întrebat:

As vrea sa imi schimb samponul dar nu stiu ce este mai bun pantenne sau syoss?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci lovely eu folosesc pantene deoarece am parul mai slab dar nu stiu cum il ai tu deoarece nu te cunosc si nu am vazut tipul parului tau. daca il ai mai gros mai bun este syoss dar daca il ai mai subtire mai bun este pantene daca uscat merge la pantene iar daca il ai mixt merg amandoua (apropo si mie imi place de dem lovato)sper ca optiunea mera iti va fi buna dar inainte sa folosesti unul dintre ele doua ar trebui sa le cumperi in gramaj mic sa stiica se gasesc la real la carefour la lotus si in toate magazinele mari asa in gramaj mic dar daca tu vrei poti sa iti cumperi in gramaj mare dar poate ca niciunul nu iti va fi folosior asa ca nu merita sa dai banii pe cantitate mare

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Foloseşti şamponul are ţi se potriveşte.
Acum eu utilizez Syoss şi este ok.
Pa, pa.

| Foxilikkkă a răspuns:

Buna.
Am folosit Syoss o perioada si nu ma pot numii neaparat multumita de el. Mie nu mi-a priit deloc, dupa 2-3 zile parul mi se ingrasa groaznic.Pantenne este destul de bun, nu grozav dar fata de Syoss este mult mai bun.
Am incercat multe sampoane, singurul de care am fost si sunt multumita este de la Garnier, cumpara-ti in functie de culoarea parului, este rosu pentru par colorat( cu fructe de padure ), pentru par saten sau brunet (e din ciocolata) si pentru par blond (miere si musetel). Pe langa faptul ca are un miros extraordinar de frumos, iti lasa parul stralucitor si plin de volum, merita sa-l incerci, macar de curiozitate! Nu te va dezamagii.

| Contrast a răspuns:

Clear!

| Aly64 a răspuns:

Pff. CrynnaMarya are dreptate intr-un fel. Trebuie sa stii ce fel de par ai. Am folosit si Syoss si Pantenne. Pe mine, personal, Pantenne nu m-a ajutat deloc. Syoss e bun. Dar eu acum folosesc Elseve (nutri-gloss parca) de la L`oreal si sunt multumita de el. Alegerea e a ta happy

| CrynnaMarya a răspuns:

Nu conteaza ce marca de sampon e.Trebuie sa stii ce tip de par ai si sa iti iei un sampon care sa-i faca bine parului tau. Exista 4 tipuri principale de par, si anume gras, uscat, normal si mixt(poate fi gras la radacina si restul uscat)De obicei iti dai seama despre tipul parului tau si in functie de tipul de ten.Afla ce tip de par ai si va fi mai usor sa iti alegi samponul big grin

| LaLa_6711 a răspuns:

Ask pe mine eu am incercar si syoss si pantenne.Syoss e cel mai bun pantenne iti face parul deci nici nu poti sa il peri cu pantenne deci ia-ti syoss