| tanta_3127 a întrebat:

As vrea sa-mi pun lentile de contact ce ma sfatuiti? vreau un castaniu, ceva inchis imi place fff mult eu am ochii verzi sad si m-am hotarat sa ma fac bruneta tot cu ajutoru vostru, dar numi plac ochii mei, mai frumoase sunt fetele brunete cu ochii caprui inchis sad

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Hop si eu, mie imi plac ochii verzi(eu ii am asa), ochii verzi sau albastrii sunt mereu mai in evidenta decat cei caprui, daca ai locui intr-o tara latina ti-ai valora mai mult ochii.

| LoryM22 a răspuns:

Draga mea nu iti recomand lentilele de contact, sunt periculoase si risti chiar sa nu mai vezi bine sau sa orbesti, verdele este o culoare frumoasa la ochi si nu multi o au, castaniu, caprui au majoritatea si sincer eu cre dca gresesti cand spui ca nu te va prinde la parul brunet.Insa sincera sa fiu daca ai fata micuta si alba poarta un ciocolatiu -roscat, negrul este o culoare comuna si trista.La plielea albicioasa negrul te imbatraneste! Cum doresti daca vrei sa imi iei sfaturile in serios foarte bine daca nu te faci cum doresti tu! Sanatate

| Victoria a răspuns:

Ochii verzi sunt cei mai frumosi la fete, mai frumosi decat ochii caprui. Eu te sfatuiesc sa iti pastrezi culoarea naturala, pentru ca nu e deloc comuna.

| pisoias29 a răspuns:

Hmm intr-adevar ochii tai au o culoare superba... iar fetele brunete cu ochii verzi sunt raritati si sunt frumoase...pastreaza culoarea ta...nu are rost sa schimbi culoarea happy

| brunetteee a răspuns:

Si eu am ochii verzi` :X... iashi pref` albastri` =pe~ dar asta e `big grin

si citeam pe un site ca, ochii verzi sunt cei mai rari ochii`big grin si una dintre cele mai frum ` culorii (pentru oki logichappy.)

nu stiu dar asa am citit ` big grin ...si app lentilele dauneaza vederii in timp. dar dk totusi vrei sa-ti iei te-as sfatuii sa iti iei lentile "negre" adica cele mai inkise `:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In italia fetele cu ochi verzi sau albastri sunt ft rare si deci multe ar vrea sa-i aibe asa... la tine e invers... oricum lentilele de contact nu sunt periculoase cum spun unii, eu le folosesc de zece ani pentru miopie... important e sa le manipulezi doar cu mainile ft curate, ca sa nu te infectezi la ochi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt bruneta cu ochii negri.si crede-ma eu mi-am luat lentile albastre... sunt mult mai superbe fetele brunete cu ochii verzi/albastri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am vrut sa imi pun... dar un specialist mi-a spus ca nu este bine deloc---> acestea vor dauna grav in viitor si pot duce chiar si pana la pierderea vederii. daca chiar vrei sa iti pui te-as sfatui sa mergi la un specialist sa iti aleaga modelele potrivite pentru ochii tai-parerea mea... bafta! :X

| xD101 a răspuns:

Sfatul meu e sa iti lasi ochii tai naturali, nu e adevarat ca sunt mai frumoase cele cu ochii caprui. Ochii verzi sunt cei mai frumosi la o fata love struck iti zic asta pentru ca am ochii verzi si ii ador love struck.

| tanta_3127 explică:

Sincer mie numi plac ochii mei multe fete au ochii verzi. Dar am prietene care au ochii caprui inchis si sunt brunete, si sunt foarte frumoase iar negru accela le scoate toate trasaturile in evidenta credeti-ma k stiu ec zic happy oricum o sa iau sema de sfaturile voastre

| tanta_3127 explică:

Voi spuneti ca ochii verzi sunt frumosi ca asa aveti voi dar tot mai frumoasa e o fata cu ochii negri :X:XXlove struck o face mai speciala sad