| tvdd9 a întrebat:

As vrea sa-mi pun unghii cu gel, dar nu sunt sigura. Am auzit ca daca iti pui odata trebuie sa-ti pui mereu pentru ca unghiile naturale se "strica" sa zic asa. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Renes a răspuns:

Eu mi-am pus de banchet,da,întradevăr ţi le pileşte,dar nu e nimic dacă îţi pui o singură dată,aă ştii că e cam enevervant când îţi cresc că se vede urât,dar merită,şi nu ai nici o treabă cu ele,modelul nu se duce,poţi să te dai cu oja pe deasupra că nu păţeşte nimic modelul, dacă dai cu acetonă tot la fel, nu păţeşti nimic, dacă ai nevoie de modele sau idei lasă-mi mesaj, BAFTA!

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu-ţi recomand. Aveam o colegă în clasă, purta unghii false. Mereu. Un coleg i-a smuls două unghii, nu ştiu dacă din greşeală, şi dacă ai fi văzut cum arătau unghiile ei... erau galbene şi parcă erau desprinse bucăţi din ele + că pe margine îi dăduse sângele.
Eu tot pe natural merg. Dă-te cu ulei de ricin în fiecare zi şi într-o săptămână îţi vor creşte. Vor fi şi rezistente.
youtube - water nail art.
Sunt modele foarte frumoase şi uşor de făcut, se usucă repede.
Http://www.4ea.ro/modele-unghii-usor-de-facut-acasa/
http://funnyblog.ro/......cu-modele/
http://www.youtube.com/watch?v=tCz2h3D4-4E
https://www.google.ro/......ps?/search

| lostsoul4ever a răspuns:

Sfatul meu e sa le pastrezi asa naturale cat poti tu de mult deoarece ca sa iti pui gel unghia trebuie pilita si risti dupaceea sa ti sa ingalbeneasca etc etc acum tu stii! Si unghiile naturale pot fi la fel de frumoase ca si cele cu gel!